№549 від 26.04.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Відпочинок
Шашлики - це справжня церемонія зі своїми особливостями, правилами і традиціями. Важливий не стільки кулінарний результат, скільки сам процес. Обов’язкові вогнище, дим і хороша компанія.
Кефір або оцет?
Теоретично шашликом може стати все що завгодно - овочі, сосиски, риба, але все-таки звичний шашлик готують з м’яса. А класичний - з шийки молодого баранчика. Правда, молоді баранчики нині рідкість, тому ви цілком можете замінити їх свининою, куркою або телятиною. А ось яловичину в якості сировини краще не використовувати - шашлик вийде жорстким, скільки б ви не витримували його в маринаді. До речі, від останнього багато в чому залежить смак приготованого блюда. Найпростіший варіант маринаду - злегка розбавлений водою оцет. Але справжні гурмани упевнені, що оцет забиває смак м’яса, а якщо трохи не розрахувати з часом і дати шашлику перестояти в оцтовому маринаді, м’ясо стане жорстким.
Найкращі співвідношення
Для птиці - кефір або вино.
Для свинини і телятини - вино, будь-який кислий сік або кисле молоко.
Для баранини - вино або кислий сік.
Ще одна важлива складова смачного шашлику - правильно підібрані дрова. Кавказькі аксакали вважають, що хороший шашлик може вийти, тільки якщо покласти в мангал суху виноградну лозу або дрова з саксаулу. На жаль, ні те, ні інше в наших краях не росте, тому доведеться обмежитися тим, що під рукою. Тільки не варто смажити шашлик на дровах з ялини, сосни, ялиці або тополі. Смола, що міститься в цих деревах, може запросто зіпсувати смак м’яса.
А якщо любите живу природу або просто не хочете возитися з дровами, візьміть готове вугілля. Існують два основні різновиди вугілля - розсипне (продається в паперових пакетах по 3-5 кг) і у брикетах. Знавці вважають: для того, щоб страва вийшла ароматною, треба використовувати тільки розсипне вугілля. Правда, готувати на ньому дещо складніше - через те, що розмір шматків вугілля неоднаковий, вогонь горить нерівномірно.
Шашликові поради
Ідеальна відстань між шашликом і тліючим вугіллям - 15 см.
Перш ніж нанизувати м’ясо, змастіть шампури або грати рослинною олією і нагрівайте на вогні. Тоді м’ясо легко зніматиметься.
Укладайте шампури щільно один до одного. Вогонь горітиме слабкіше, диму буде більше, тобто м’ясо буде ароматним і рівномірно прожариться.
Не маринуйте м’ясо в алюмінієвому посуді. Тільки у скляній, емальованій або глиняній.
Хліб часниковий з сиром. Збити вершкове масло і дрібно порізаний часник, потім додати тертий сир, порізану петрушку і або іншу зелень. Розрізати хліб навпіл уподовж через середину (тримаючи ніж паралельно дошці). Намазати зрізані сторони сирною сумішшю і нещільно загорнути кожну половину у фольгу. Запікати 20 хв. Розгорнути фольгу і запікати ще 10-15 хвилин, поки сир не стане блідо-золотавим.
Соус-барбекю. 2,5 ст. ложки томатного кетчупа, 1 ст. ложка Вурчестерширского соусу (Вустера), 1 ст. ложка білого винного оцту, 4 ст. ложки коричневого цукру, 2 ст. ложки гірчиці, 1 ст. ложка порошку або трохи Табаско. З’єднати усі інгредієнти в каструлі. Помішувати на повільному вогні, а коли закипить, варити 1-2 хвилини, поки злегка не увариться.
Приправа до м’яса. 50 г цукру, 1 ст. ложка порошку гірчиці, 1 ст. ложка рому, 1 ст. ложка маслинової олії, терта цедра і сік 1/2 лимону. З’єднати цукор, порошок англійської гірчиці, ром, маслинову олію, терту цедру і сік лимону. Відставити на 15 хвилин, періодично помішуючи, поки цукор не розчиниться. Змастити приправою, що вийшла, м’ясо за 5 хвилин до закінчення запікання.
26.04.2012 |
Рівне-Ракурс №10 від 26.04.2012p. На головну сторінку |