Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №552 від 17.05.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Полігон

На війні - не підведуть

На війні - не підведуть

На Рівненському загальновійськовому полігоні стрілки-зенітники мобільних вогневих груп протиповітряної оборони 13 армійського корпусу виконали бойові стрільби із зенітно-ракетних комплексів 9К38 “Ігла”.

Протягом одного дня підрозділи протиповітряної оборони 80 окремого аеромобільного полку та 128 окремої механізованої бригади виконали бойові стрільби. Загалом у цьому заході бойової підготовки під керівництвом начальника розвідки 80 оамп майора Валерія Скреда та командира зенітно-ракетної батареї 128 омбр капітана Олександра Капштика узяли участь близько 30 військовослужбовців.

- Стрільці-зенітники виконували завдання зі знищення швидкісних та зависаючих цілей, - розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу відділу протиповітряної оборони 13 армійського корпусу підполковник Олександр ЛИКОВ. - За умовами навчання звідне відділення прикривало дії механізованого батальйону. Воно розгорталося у бойовий порядок, займало стартову позицію і приготувало бойові стрільби. Вогонь вівся по освітлювальній міні та вертольоту вогневої підтримки.

Цікаво, що ракета запускається зенітником з плеча із будь-якого місця - з окопу, кузова рухомої автомашини, із залізничної платформи і навіть з водойми. Цього разу військовослужбовці стріляли з обладнаної на полігоні позиції.

Як зазначають керівники стрільб, військовослужбовці виконували складні завдання. От, до прикладу, швидкість польоту освітлювальної міни, по якій вели вогонь стрільці, 230 метрів за секунду, дальність - близько 2 кілометрів, а висота 600-800 метрів. Уразити такого “ворога” першою ж ракетою може лише добре натренований “снайпер” протиповітряної оборони.

Не менш складним було завдання для відділення, яке вело вогонь з короткою зупинкою по вертольоту вогневої підтримки, що з’являвся раптово.

- Цю ціль важко побачити, адже вона знаходиться на невеликій висоті - 15-20 метрів, але разом з тим, вона не рухається, тому якщо вже взяв “у приціл”, то справу майже зроблено, - додав підполковник Олександр ЛИКОВ.

Особливість виконання вправ для цієї категорії вартових неба у тому, що зв’язок односторонній - тобто стрілок лише отримує накази, а зворотних доповідей не здійснює. Під час виконання завдань технічні керівники здійснювали контроль за командирами мобільних вогневих груп та стрілками-зенітниками, що дозволило провести бойові стрільби якісно та безпечно.

- Приємно, що усі військовослужбовці діяли професійно та злагоджено, - наголосив підполковник Олександр Ликов. - За стрільбу вони отримали “відмінно”, а за виконання тактико-вогневих завдань були оцінені на “добре”. З управління діями підлеглих найкраще впорався капітан Олександр Капштик, а завдання взірцево виконали стрільці-зенітники 128 окремої механізованої бригади. Результат показав, що наші вартові неба не підведуть.

Віктор ШУБЕЦ

Олександр ГАЙН

17.05.2012



Рівне-Ракурс №10 від 17.05.2012p. 
На головну сторінку