Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №552 від 17.05.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Освіта

Кривка зачепили за живе

Кривка зачепили за живе

Під час нещодавнього засідання круглого столу в Рівному підняли вкрай гостру та актуальну проблему: чи мають можливість працевлаштуватися випускники вищих навчальних закладів Рівненської області. Участь взяли представники обласної влади та вищих навчальних закладів, кадрових агенцій, начальник Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук, начальник управління освіти і науки Іван Вєтров та роботодавці.

- Тема круглого столу надзвичайно актуальна, - зазначив перший заступник голови обласної ради Михайло КРИВКО. - І прикро, що обговорюючи її вже багато років, ми дуже мало зрушили з місця. Я переконаний, що вищі навчальні заклади повинні готувати фахівців тих спеціальностей, яких потребує ринок праці. Але власний досвід поки що свідчить майже протилежне.

Наприклад, працюючи директором з персоналу на виробництві, я звертався до керівництва НУВГП. Мої аргументи були такі: я живу на Поліссі і точно знаю, що не тільки Рівненщині, а й усій державі вже не потрібно стільки фахівців, скільки готує університет для обслуговування меліоративних систем. Немає меліоративних машин і, відповідно, не треба стільки механіків. Натомість, потрібні механіки із спеціалізацією скловиробництва. У Рівненській області три склозаводи, які входять у п’ятірку кращих скловиробників України. Тож варто зробити нахил саме у цьому напрямку. Після того було написано листи, оговорено умови виробничої бази на Костопільському склозаводі. Але, на жаль, нічого не змінилося, і фахівці-меліоратори не знають, куди влаштуватися.

Маю ще один приклад. В області є чотири медичні заклади, які готують молодших і середніх фахівців. До їх роботи немає претензій. Але щороку на ринок праці іде 900 випускників. А ми від сили можемо працевлаштувати 150. А державні кошти на навчання витрачені... Тому вже декілька років ведемо мову про необхідність перепрофілювання. Зокрема, в Костополі є ліцей спортивного напряму. Я переконаний, що управління освіти витрачає кошти в дуже правильному напрямку. Є результат - ліцеїсти стають чемпіонами України, Європи. Тільки потрібно цим дітям ще допомогти. У нас у ВНЗ кажуть, що вони європейські, але такої поваги до спорту, як у європейських вузах, однозначно немає. До того ж ми хочемо сформувати в суспільстві позитивне ставлення до здорового способу життя. Проте сьогодні у містах і селах катастрофічно не вистачає організаторів фізичної культури і спорту. Тому говоримо про необхідність перепрофілювання суто медичного закладу в Костополі у коледж здоров’я, фізичної культури і спорту. При чому, нікого не звільняючи, а навпаки, розширюючи кадровий потенціал. Зробивши цей крок, ми дамо дітям можливість здобувати освіту далі, тренуватися, адже у спорті високих досягнень це має значення, і отримати диплом молодшого спеціаліста. Потім вони вже зможуть пробиватися в цьому житті самостійно... Прикро, але ця проблема досі з місця не зрушила.

Тому очевидно, що і в самій системі, і через ЗМІ потрібно вести мову про планування коштів та кадрів. Якусь частину фінансових ресурсів я б точно віддав у розпорядження регіонального управління освіти, яке, знаючи потребу ринку праці, могло б вирішувати проблему підготовки фахівців, необхідних для області. Позаяк за чималої кількості вищих навчальних закладів і студентів є великий дефіцит кадрів, особливо в сільській місцевості.

Зрозуміло, що легко працювати з менеджерами приватних структур, які розуміють, що кадри вирішують усе. Вони дуже вміло відслідковують і підтримують молодих талановитих людей. Адже обладнання можна купити будь-яке, але без колективу, який зможе реалізувати заплановані програми, ніякого результату не буде.

Також Михайло Кривко від імені обласної ради нагородив почесною грамотою обласної ради, дипломами, цінними подарунками найкращих роботодавців першого робочого місця.

17.05.2012



Рівне-Ракурс №10 від 17.05.2012p. 
На головну сторінку