№554 від 01.06.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#По факту
Під час чергової сесії Рівнеради депутат Олексій Бучинський попросив озвучити прізвища тих посадових осіб, які під час проведення аерофотозйомки допустили порушення на 168 тисяч гривень, і проти яких була порушена кримінальна справа.
- Ми замовили аерофотозйомку міста, - розповів Андрій ГРЕЩУК. - Коли правоохоронні органи перевіряли документи, то затребували в управління земельних відносин довідку про те, що літак справді літав над містом, тобто мав дозвіл на здійснення польотів для проведення аерофотозйомки. Такої довідки в управлінні не було. Ба більше, воно і не повинно її мати, є спеціальні органи, які цим займаються. Це по-перше. А по-друге, управління земельних відносин не в праві вимагати у виконавця робіт подібних документів.
Але, через відсутність цієї довідки, документи, які передали в управління, а саме аерофотозйомка, були оголошені фікцією. І по факту порушили кримінальну справу. Міліція дійшла висновку, що відбулося нецільове використання бюджетних грошей, аерофотозйомку скачали з Інтернету і подали в управління земельних відносин як документ.
Між тим, на думку Андрія Грещука, з якою важко не погодитися, якщо виконавці подали документи, що підтверджують факт проведення зйомки, і за це були сплачені кошти з міської казни, то, можливо, правоохоронним структурам доцільно запитати про їх правдивість у самих виконавців, а не звинувачувати місцеву владу в розбазарюванні і змові.
Запит з прокуратури приходив і на ім’я начальника ГУ Держкомзему в Рівненській області Світлани Богатирчук-Кривко. Намагалися з’ясувати, чи було включено місто Рівне у проект Світового банку, який торік робив аерофотозйомку території Рівненської області.
- Я однозначно заявила, що ні, - зазначила Світлана Кирилівна. - Моя відповідь була така: Світовий банк літав над територією області, крім міста Рівне. А я взагалі, вважаю неетичним без проведення слідства “викидати” подібну інформацію назовні.
- Звинувачувати управління земельних ресурсів у тому, що воно прийняло невідповідні документи чи брало участь у змові для того, щоб вкрасти бюджетні гроші… - Обурювався Андрій Грещук. - А як же з тими документами, якими володіє управління земельних відносин.
Подібні відповіді не задовольнили Бучинського, і він у чергове наполягав назвати прізвища винуватців.
- Хто відповідав за аерофотозйомку, за фактом якої порушено кримінальну справу?
- Торік сесією Рівненської міської ради було внесено зміни до Програми соціального розвитку міста Рівне і включено 300 тисяч гривень на виконання аерофотозйомки, - більш детально аргументував Василь Парчук. - Управління земельних відносин на виконання даного рішення провело тендерну закупівлю. З-поміж трьох заявників, обрали за найнижчою ціною - ТзОВ “Авіаційний розрахунковий центр”. А торік підприємство здало акти виконання робіт по факту. І от у міліції з’явилися сумніви, що підприємство не отримало відповідних дозволів на переліт у Рівному, а відтак не провело зйомку. Але це не парафія управління земельних відносин, а виключна компетенція виконавця робіт.
- Як ви собі уявляєте, якщо міський голова підписує договір на аерофотозйомку, він що, повинен на літаку літати і контролювати процес? - Риторично запитав Андрій Грещук.
Відтак депутати зійшлися на тому, що якщо у правоохоронців є якісь сумніви, вони повинні питати з тих, хто ці роботи виконував, а не з представника бюджетної структури, який підписував документи.
01.06.2012 | Любов РОМАНЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 01.06.2012p. На головну сторінку |