№561 від 26.07.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Люди серед нас
Таке амбітне завдання ставить перед собою молодий, але вже успішний підприємець, активний громадський діяч та благодійник Олексій Хахльов. Однією з найбільш вагомих соціальних ініціатив, реалізованих ним, є підписання Україною Паризької Хартії боротьби з раком та участь у створенні Національного інституту раку в Україні. Саме він був ініціатором акції протесту проти нового мовного закону на Рівненщині.
У молодого чоловіка особливе ставлення до цієї проблеми, яка душевним болем від втрати близької людини торкнулася й родини Хахльових ще молодою і сильною страшна недуга забрала тітку Олексія. Відтоді він почав цікавитися причинами виникнення цього захворювання та намагався зрозуміти, чому медицина України пасує перед раком.
Доля звела мене із іноземним лікаремонкологом, розповідає Олексій Володимирович. Після спілкування з ним я збагнув, що для правильного управління будьякою галуззю потрібен фахівець, який розуміє зв'язки між окресленою проблемою, вибором ефективного шляху її вирішення та досягненням оптимального результату. До мене прийшло розуміння, що наша медицина "хвора". А як інакше назвати ситуацію, коли на усі медичнолікувальні заклади Міністерства охорони здоров'я України, у яких обслуговують 98 відсотків хворих, з державного бюджету виділяють близько 3,5 мільярда гривень. Водночас, Академія медичних наук, через яку проходить 2 відсотки пацієнтів, має фінансування на рівні 2,5 мільярда гривень. Маючи результати аналізів та огляду хворого, лікар призначає лікування, зважаючи лише на власну кваліфікацію. І якщо пацієнт не отримує очікуваного результату у вигляді повернення здоров'я, пред'явити претензії нікому. Тому моїм бажанням стало домогтися, щоб в Україні було встановлено стандарти лікування.
Іноземний професор, з яким спілкувався Олексій Хахльов, дав чоловікові пораду, як вберегтися від страшної недуги. "Треба зрозуміти, що для людини в цьому житті є добре, й робити це, каже Олексій Хахльов. Я усвідомив, що для мене добре це робота зі зміни системи охорони здоров'я в Україні". Так народилася ідея співпраці із французьким інститутом раку, який вважається найкращим у світі по ефективності боротьби з цією хворобою. Відтак, Олексій Хахльов став координатором реформування онкологічної галузі в Україні. Завдяки його зусиллям у 2006 році Україна підписала Паризьку Хартію боротьби проти раку, основною тезою якої є твердження: рак це не вирок, а виліковна хвороба.
Завдяки цьому вдалося дещо зупинити динаміку зростання захворюваності на рак, твердить Олексій Хахльов. Можливо, звучить цинічно, проте, ми боремося зі статистикою, але ж у кожному окремо взятому випадку це трагедія для хворого та його рідних. У нас є 20 показників, за якими можна визначити ефективність цієї реформи. Це, насамперед, виліковність без смертельних випадків, продовження терміну життя, гуманний підхід до людини, яка перебуває на стадії, коли відлік її життя вимірюється днями. Особливе значення у цій системі має хоспісна медицина. Завдяки цій реформі в онкологічній галузі в Україні почали відкривати хоспіси. Траплялося, що пацієнти за день до відходу в інший світ навіть одружувалися і проживали останні хвилини свого життя у любові, а не у прокльонах: "Чому це сталося зі мною?!"
Æèòòºâèé øëÿõ
У свої 35 років Олексій Хахльов встиг стати успішним підприємцем, реалізувати серйозний проект, який врятував не одне людське життя, стати багатодітним батьком та заслужити шану земляків за свої доброчинні справи. А ще має амбітні й цілком реалістичні плани щодо розбудови не лише економіки нашого краю, а й країни в цілому.
Олексій Хахльов із родиною мешкає в Острозі, де й народився 1977 року в звичайній радянській родині батька інженера та матері педагога. У його рідній школі №1 досі пам'ятають Олексія Хахльова місцеву баскетбольну знаменитість.
Період сумнівів і моральних пошуків щодо майбутньої професії завершився тим, що Олексій вирішив вивчати економіку. тим паче, що ще шкільні педагоги завжди наголошували на його математичному складі розуму, вочевидь, успадкованому від батька. Відтак, вступив на економічний факультет Української Державної академії водного господарства (нині Національний університет водного господарства і природокористування) за спеціальністю "адміністративний менеджмент".
Ще під час навчання в університеті сьогоднішній кандидат наук Олексій Хахльов почав працювати економістом на підприємстві "Шар" міста Нетішин Хмельницької області. Завдяки наполегливості та професійним здібностям за декілька років очолював підприємство. Однак бажання розвиватися, рухатися далі у пошуку нового, досягати нових вершин спонукало перейти на роботу у "Славутський рубероїдний завод". Почав з посади економіста. Робота займала практично увесь час, проте молодому та амбітному Олексієві подобалася. Колеги належно оцінили розум та працьовитість юнака на загальних зборах колективу було прийнято рішення про обрання Олексія Хахльова головою правління заводу. Завдяки професійній роботі нового керівника підприємство отримало сертифікат за Міжнародною системою управління якістю ISO 9001:2000 та Золоту торгову марку України.
26.07.2012 |
Рівне-Ракурс №10 від 26.07.2012p. На головну сторінку |