Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №561 від 26.07.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

“Регіоналку” змусили розмовляти українською

“Регіоналку” змусили розмовляти українською

Під час зустрічі народного депутата України від Партії регіонів Олени Бондаренко з колективом Рівненської обласної клінічної лікарні відому парламентарку змусили говорити українською мовою. Зокрема, привітавшись зі старшими сестрами, завідувачами відділень та лікарями українською мовою, пані Бондаренко попросила дозволу в присутніх у залі медиків проводити зустріч рідною їй російською мовою.

Почувши це, завідувач одного з відділень медзакладу й колишній його головний лікар Мирослав Семанів, від імені колективу звернувся до Олени Бондаренко з такими словами:

- Шановна пані народний депутат України Бондаренко! Ми всі знаємо вас як ярого захисника відмираючих регіональних мов - гагаузької, мадярської, румунської і особливо російської. У нашому регіоні більшість населення послуговується українською мовою, яка не відмирає. Тому просимо вас, як державного службовця першого рангу, користуватися державною мовою.

Після такого прохання зал вибухнув оплесками. Проте довго пані Бондаренко не витримала  лише годину, після чого вибачилася і продовжила розмову російською.

Як нам вдалося дізнатися, сама Олена Бондаренко коментує цю ситуацію так:

- Судячи з усього, у цих людей немає такої переваги, як у мене, я двомовна  знаю і росій­ську, і українську, тому говорю в цілому без проблем обома мовами,  розповідає народний депутат від Партії регіонів Олена БОНДАРЕНКО.  У них, судячи з усього, проблеми є  вони одномовні, вони знають тільки українську. Але потрібно віддавати данину поваги громадянам, виборцям, з якими ти зустрічаєшся, навіть якщо це не наші виборці, навіть якщо вони не голосували колись за нас. Все одно завжди є шанс переконати їх, з ними потрібно розмовляти тією мовою, якою їм зручно, для того, щоб донести свої ідеї, щоб донести нашу передвиборчу програму, і бачення розвитку ситуації в Україні.

Перейти з російської на українську для мене без проблем  єдине, що мозок все одно працює в режимі перекладу, рідною є російська. Але сильніший повинен поступитися слабшому. Ці люди одномовні, вони російської не розуміють, принаймні, я так зрозуміла, що якщо вже попросили, значить не розуміють. Тому, я можу лише поспівчувати їм, позаяк чим більше мов ти знаєш, тим більше разів ти людина.

Це вже надцятий регіон, який ми відвідуємо в рамках передвиборної кампанії. У даному випадку, ми хочемо зустрітися з якомога більшою кількістю трудових колективів, щоб почути їх оцінку тих пропозицій, які ми вноситимемо в передвиборну програму, якщо є якесь значне відторгнення, тоді не включати. На даний момент поки все, що ми пропонуємо по медицині, за програмою доступного житла, освіти, сприймається дуже добре. Ніяких зауважень істотних ми не отримали.

26.07.2012



Рівне-Ракурс №10 від 26.07.2012p. 
На головну сторінку