Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №563 від 09.08.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Підготовка

7 порад для батьків першокласника

7 порад для батьків першокласника

Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом, готуватися слід заздалегідь. В ідеалі - за місяць до початку навчального року. Отож, психологи рекомендують діяти за таким планом.

Ходити гуляти до школи

І обов’язково влаштувати дитині детальну екскурсію. Зайти всередину школи, показати першокласнику місце, де він проводитиме навчальні години - клас, спортивну залу, їдальню, туалет, медпункт та інше. Візит до школи до початку занять можна повторити кілька разів, щоб дитина звикла й запам’ятала, що і де розташовано. А з початком навчального року не розгубилася, зокрема, у перші дні.

Зверніть увагу. Прогулянки до школи треба здійснювати якнайчастіше, щоб дитина добре запам’ятала дорогу (на випадок, якщо згодом ходитиме або провертатиметься зі школи самостійно). А також - щоб розрахувати, скільки часу займає дорога до школи, спокійним кроком, без поспіху та страху спізнитися.

Репетирувати збори до школи

Нехай майбутній першокласник навчиться самостійно готуватися до навчального дня: одягати форму, складати рюкзак. Батьки повинні показати, що й куди класти, щоб у портфелі легко можна було знайти необхідну річ.

Прокидатися раніше

Щоб дитина не позіхала на першому уроці, вам доведеться змінити її розпорядок дня - і поступово привчити вставати раніше (попередньо розрахуйте, о котрій повинна вставати дитина, щоб встигати зібратися в школу без поспіху). Місяця до початку занять вистачить, щоб вона звикла до нового розкладу без стресу для організму. Це важливо, особливо якщо у вас маленький “соня”, якого вранці важко розбудити.

Навчити дитину розподіляти час

Важливо, щоб ваша дитина поступово навчилася правильно розпоряджатися своїм часом - для виконання домашнього завдання, ігор, відпочинку та інше. Для цього поставте у дитячій кімнаті годинник і навчіть вашу малечу слідкувати за часом.

Привчити до порядку в кімнаті

Дитині необхідно показати і розповісти, як важливо, щоб кожна річ знаходилась на своєму місці. Ви можете вигадати разом із дитиною, де “житимуть” олівці, книжки, зошити, фломастери, портфель, шкільна форма та інше. І пояснити, як важливо, щоб кожна річ була у своєму “будиночку”: нехай це будуть полички, тумбочки, коробочки, папочки. Головне, щоб дитина звикла підтримувати порядок і чистоту у своїй кімнаті.

Не лякати школою та поганими оцінками

Навіть якщо дитина не слухається або погано поводиться, не варто її лякати (хоч і з метою виховання) фразами на кшталт - “скоро почнеться доросле життя”, “у школі тебе навчать, як поводитися”, “якщо не будеш слухатися, учителька тебе покарає” тощо. А також нехай дитина завжди знає, що в школу вона іде за знаннями, а не за оцінками. Тому якщо вона одержить “двійку”, нехай не боїться йти додому з поганою оцінкою та не думає, що батьки її розлюблять.

Грати у школу

Займайтеся з малюком “уроками” у формі гри, щоб тренувати пам’ять, мовлення, увагу тощо. Наприклад, прочитайте казку і попросіть дитину розповісти, що найбільше запам’яталося, запропонуйте намалювати вподобаних героїв, потім попросіть вигадати своє закінчення історії тощо. Допомагайте дитині, ставте навідні запитання, міркуйте разом із нею. Так ваша дитина навчатиметься висловлювати свою думку та не розгубиться, коли вчителька запитуватиме її на уроках.

Також намагайся повторювати з дитиною літери, цифри, читати, писати (робити з “науки” те, що вже вміє дитина), щоб злегка привчити та підготувати дитину до перших уроків. Але зверніть увагу: грайте у школу без фанатизму, щоб не перевантажити дитину!

09.08.2012



Рівне-Ракурс №10 від 09.08.2012p. 
На головну сторінку