№564 від 15.08.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Мінливість погоди часто призводить до того, що у деяких людей спостерігаються зміни в артеріальному тиску (підвищення або зниження), починає боліти голова, “ломити” суглоби, підвищується стомлюваність, з’являється слабкість та інші симптоми, які негативно відбиваються на стані здоров’я. Таке реагування організму на зміни погоди носить назву метеозалежність, від якої, за результатами досліджень, страждає від 40 до 80% населення.
Причини виникнення метеозалежності
Чому виникнення симптомів, пов’язаних з метеозалежністю, відбувається не у всіх людей і які причини цьому сприяють?
Зовнішні причини метеозалежності
Вчені роблять припущення про те, що причини подібних реакцій організму обумовлені певною атмосферною циркуляцією повітря (теплого, холодного та їх змикання). Коли відбувається зміна повітряних мас, тобто один атмосферний шар зіштовхується з іншим, він володіє особливими фізичними властивостями. У цій прикордонно-перехідній зоні відбуваються перепади рівнів тиску, зниження або підвищення вологості повітря, а також зміна температур.
Все це не може не позначитися на організмі людини і вимагає певної реакції. Зокрема, атмосферне потепління веде за собою зменшення обсягу кисню, а похолодання - підвищення його кількості. При браку кисню це відбивається, насамперед, на тих людях, які схильні до серцево-судинної та легеневої недостатності.
По-своєму реагує організм і на перепади тиску, і підвищення або зниження вологості повітря - спастичні болі, біль у суглобах і попереку, загострення жовчнокам’яної та сечокам’яної хвороб, мігрень, скачки артеріального тиску та інше.
Внутрішні причини метеозалежності
Основною з причин внутрішньої метеозалежності, є поганий стан здоров’я, пов’язаний з веденням нездорового способу життя, неправильним харчуванням, викликаний поганою екологією і генетичною схильністю до деяких захворювань.
Якщо останнім часом ви стали відзначати, що відчуваєте негативні зміни в організмі у зв’язку зі змінами погоди, то це привід звернутися до лікаря і провести обстеження серця, судин, кісткової тканини і т.д.
Рекомендації у боротьбі з метеозалежністю
Оскільки від метеозалежності страждає половина жіночого і третина чоловічого населення планети, то важливе місце займає попередження цього явища.
1. При зміні погоди відмовтеся від жирних і білкових страв. Віддайте перевагу молочним і рослинним продуктам харчування, морепродуктам. Не перевантажуйте шлунок перед сном.
2. Заведіть хорошу звичку - приймати вранці контрастний душ.
3. Намагайтеся, по можливості, уникати прийому лікарських препаратів і при сильних головних болях масажуйте мочки вух. Використовуйте інгаляції ефірних масел.
4. Щоб застерегти організм від зниження артеріального тиску, займайтеся будь-якою нетяжкою фізичною працею або простими фізичними вправами.
5. У разі занепаду сил приймайте настоянку елеутерококу, якщо немає протипоказань.
6. Якщо під час зміни погоди ви відчуваєте перезбудження і занепокоєння, то приймайте теплі ванни з лавандою і пийте чай з ромашкою, фенхелем.
15.08.2012 |
Рівне-Ракурс №10 від 15.08.2012p. На головну сторінку |