№565 від 23.08.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Кментар
у кожної людини слова “курортний роман” викликають різні асоціації. В автора цих рядків, наприклад, виникають думки про сповнені драматизму та комічності взаємин героїв фільму “Любов та голуби”. Але є люди, для яких курортний роман - щось набагато більше. Не таємниця, що інколи в глибині душі, збираючи валізи в дорогу, ми беремо із собою найулюбленіші наші вбрання, парфуми, інші романтичні речі, намагаємося потрапити в модне і шумне товариство, аби знайти другу половинку - найголовніший скарб, ту єдину, у пошуках якої ми і вирушаємо в цю далеку й незвідану подорож. Адже попереду ще оксамитовий сезон...
- Пані Інго, мені доводилося чути термін “синдром курортного роману”. Що це таке?
- Це коли навіть одружені люди віддаються почуттям, не озираючись, “з вогню та в полум’я”. Природа, розваги, відсутність соціальних обов’язків, багато вільного часу, незнайоме оточення, прогулянки, романтичність, можливість витрачати гроші, відкладені на відпочинок, бажання дарувати й отримувати подарунки - усе переконує жінок у тому, що от і Він, коханий, той, кого вони так довго шукали. Однак після закінчення сезону відпустки через невеликий проміжок часу інтенсивного листування почуття змінюються, очікування розвіюються, обіцянки порушуються...
- І як уникнути цього?
- Передусім, слід усвідомити чого хочеш і що шукаєш. Скажімо, чи знайти людину для шлюбу, чи просто легко, безтурботно провести час... І з своїм партнером обумовлювати, обговорювати ваші стосунки, щоб вони були щирими й прозорими.
- Чи був досвід курортного роману у ваших клієнтів? Які висновки вони зробили для себе?
- Я можу говорити лише за себе. У мене самої такий досвід був. Я усвідомила, що не варто з мухи робити слона, не домислювати того, чого немає. Це було - і це вже у минулому.
- Доводилося чути, що наслідком невдалого курортного роману бувають навіть спроби самогубства... Як діяти у такому випадку?
- Звернутися до психотерапевта, а той, якщо буде така потреба, скерує до лікаря-психіатра. Але водночас потрібно грамотно і з розумом вести “курортний роман”. Як я вже казала, на початку слід знайти час, щоб усвідомити, чого й кого хочеш, і як цього досягнути... Слід навчитися правильно поводитися з чоловіками - “альфонсами”...
- Яку небезпеку ще може нести курортний роман?
- Венеричні захворювання та незаплановану вагітність. Слід використовувати запобіжні засоби - але, природно, не тоді, коли подружжя приїхали на курорт, і обоє хочуть дитину.
- Як розрізнити “альфонсів”?
- Чоловіки спершу “закохують у себе” - приділяють увагу, роблять дорогі подарунки, вивчають звички та уподобання. А коли жертва опиняється у пастці - починають використовувати наслідки того, що жінка стала залежною.
- Чи бувають під час відпочинку жінки-авантюристки?
- Так, це так звані “курортні жінки”... Їх відносно легко розрізнити - яскрава косметика, гарний зовнішній вигляд, флірт, кокетування. Вони лише для легкого дозвілля. І слід бути обачним, щоб не піддатися на їх маніпуляції.
- А як можливо закохати в себе іншу людину, жінку?
- Очевидно, слід прив’язати до себе... Бути сильнішим за неї, розумнішим, хитрішим. Жити життям своєї другої половинки, її потребами. Але варто задати собі запитання: “Чи це моє? Чи це для мене?”.
- Чи сумісний “курортний роман” із “службовим”?
- Ні. Їх перспектива - нульова. Хоча є винятки, які тільки підтверджують правила.
- Пані Інго, а що ви скажете про курортний роман у фільмі “Любов та голуби”?
- Типовий випадок, але є цікаві нюанси.
- Він закінчився не хепі-ендом...
- Чому ж? Навпаки, курортний роман з боку чоловіка, ці життєві випробування, навпаки, зміцнили сім’ю. Героїня Людмили Гурченко просто хотіла собі “когось”. Як на мене, глибини там не було. І все закінчилося розставанням... Тому ще раз кажу: на початку взаємин важливо обговорювати, обумовлювати стосунки, щоб вони були щирими та дружніми.
- І останнє запитання. Чи можна за допомогою курортного роману позбутися депресії?
- Так, якщо поводитися розумно й правильно. Свій ефект тут також дає зміна обстановки. Перед тим, як закохатися у якийсь об’єкт, треба реально оцінити шанси, і що буде результатом: тривалі стосунки, чи недовговічні “фантастичні моменти”. Умійте виходити із тих ситуацій, які вже стали минулим, навчіться входити у життя тут і тепер, використовувати нові можливості, які дає життя.
23.08.2012 | Розмовляв Олесь ПОЛІЩУК |
Рівне-Ракурс №10 від 23.08.2012p. На головну сторінку |