Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №567 від 06.09.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Соцмережі

“ІНТЕРНЕТ - НЕЗАЛЕЖНІСТЬ”,

або Як позбутися залежності від всесвітньої павутини

Залежність від Інтернету стала настільки поширеною, що про неї складено безліч анекдотів. Наприклад, такий:

- Лікарю, якщо ви вилікуєте мене від Інтернет-залежності - я додам вас у “друзі” на всіх сайтах!

Але, якщо серйозно: як позбутися від звички довго сидіти за комп‘ютером? Як робити це в міру чи звести до мінімуму?

1. ПЕРЕДУСІМ УСВІДОМТЕ, ЩО ВИ ПОЗБАВЛЯЄТЕ СЕБЕ РЕАЛЬНОГО ЖИТТЯ, ПІДРИВАЄТЕ СВОЄ ЗДОРОВ‘Я, НІЧОГО НЕ ВСТИГАЄТЕ. Подумайте про виставки, концерти, прогулянки на свіжому повітрі, яких ви позбавили себе самі, довго залишаючись перед монітором, який мерехтить. Задля справедливості варто відзначити, що у соцмережах, наприклад, існує функція запрошення на різні заходи. Як радять психологи, з режиму он-лайн треба переходити в режим офф-лайн, тобто домовлятися про зустрічі поза Інтернетом.

2. ПЕРЕД ТИМ, ЯК СІСТИ ЗА КОМП’ЮТЕР, ВИЗНАЧТЕ ЧАС, ЯКИЙ ВИ ПЕРЕД НИМ ПРОВЕДЕТЕ. Для самоконтролю заведіть будильник або поставте таймер. Після того, як прозвучить сигнал - виходьте! До речі, от чим корисні платні Інтернет-клуби - там голос, записаний на плівку, попереджує, що залишилося “5... 3... 1 хвилина”. Втім, і вдома можна скачати програму-обмежувач, яка зверне всі відкриті вікна в потрібний момент, і заблокує доступ у мережу.

3. ЯКЩО РАНІШЕ ПСИХОЛОГИ ВВАЖАЛИ, ЩО ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНІСТЬ ВИНИКАЄ ВІД РОЗЧАРУВАННЯ У РЕАЛЬНОМУ СВІТІ, ТО ЗАРАЗ Є ТЕОРІЯ, ЩО БЛУКАННЯ ІНТЕРНЕТОМ ВИНИКАЄ ВІД НУДЬГИ. У будь-якому разі, важливо знайти себе, заняття або людину, які здатні вас захопити. Не здавайтеся у пошуках, адже той, хто шукає - знайде.

4. ПОБУДУЙТЕ СВІЙ ДЕНЬ ТАК, ЩОБ ХОЧА Б ГОДИНУ-ДВІ ПРОВЕСТИ НЕ БІЛЯ МОНІТОРА, А НА ВУЛИЦІ. І для здоров’я корисніше, і працювати після перерви буде продуктивніше.

5. НАМАГАЙТЕСЯ НЕ ШУКАТИ ЩОСЬ ПО ІНТЕРНЕТУ БЕЗДУМНО, А ХОЧА Б РАЗ У ПІВГОДИНИ ЗАДАВАТИ СОБІ ЗАПИТАННЯ: “А ЩО Я РОБЛЮ НА ЦІЙ СТОРІНЦІ САМЕ ЗАРАЗ?”. Якщо відповідь “відпочиваю”, то вона має право на існування. Але ж не увесь день, особливо, якщо є важливі справи, які потребують вашої уваги.

6. ЯКЩО ВИ ВЖЕ ДОВГО ПЕРЕБУВАЄТЕ В ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ (ГУГЛІ, ЯНДЕКСІ, МЕЙЛ.РУ), ТО ВВЕДІТЬ ЗАПИТ: “ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНІСТЬ”. Ви самі здивуєтеся, скільки там інформації та корисних порад.

7. ЯКЩО ВИ СПІЛКУЄТЕСЯ В ІНТЕРНЕТІ, ТО ЦЕ МЕНШ ЗАГРОЗЛИВО, АНІЖ ІГРОВА ЗАЛЕЖНІСТЬ. Так вважає американський психолог Кімберлі Янг. Отож, якщо ви засиділися за іграми - корисно поспілкуватися з людьми “в реалі”, або вийти в соцмережі чи чат. Це завадить втечі від реального життя.

8. ПОБІЛЬШЕ СПІЛКУЙТЕСЯ З ЛЮДЬМИ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬ У МЕРЕЖІ МІНІМУМ ЧАСУ. “З ким поведешся - того й наберешся”. Поспостерігайте за ними побільше - може, почерпнете кілька корисних порад, чим можна замінити сидіння за компом.

9. ПАРАДОКС - ВІД ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНОСТІ ДОПОМОЖЕ... ІНТЕРНЕТ. Щоб позбутися залежності, радять психологи, потрібно визначитися, знайти для себе мрію. Проаналізуйте свої бажання і виберіть одне, нехай навіть нездійсненне. Після того, як програма максимум визначена, налаштуйтеся на її виконання. Для цього знадобиться список дрібних і зовсім не страшних справ, кожна з яких стане крихітним кроком на великому шляху. Приміром, якщо ваша мрія - стати дизайнером одягу, то її здійснення складатиметься з вивчення стилю та свіжих тенденцій (модні блоги та сторінки жіночих журналів допоможуть). Проаналізуйте викрійки (на сайтах для домогосподарок). Не соромтеся робити перші кроки в створенні власних моделей і викладати результати в тематичній групі ВКонтакті чи на своєму блозі. Зворотній зв’язок, навіть якщо він попервах критичний, дуже важливий. Якщо слідуватимете запланованим справам - то самі не помітите, як Інтернет перестане відбирати час, а, навпаки, допоможе корисно його проводити і втілити в життя вашу мрію.

10. ЯКЩО НЕМОЖЛИВЕ СПІЛКУВАННЯ “В РЕАЛІ” - СПІЛКУЙТЕСЯ У СКАЙПІ. Рівненський лікар-психотерапевт Михайло Симонович вважає найкращою комунікацією спілкування через скайп (відеозв’язок). Там ви бачите свого співрозмовника справжнім, чуєте тон його голосу, бачите його міміку. У “мейл.ру” існує відеочат. Функція “подзвонити” тепер є і в “Фейсбуці”, і в “Однокласниках”.

06.09.2012Підготував Олесь ПОЛІЩУК



Рівне-Ракурс №10 від 06.09.2012p. 
На головну сторінку