Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №569 від 20.09.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Думки вголос

Що дасть створення в Рівному центру легкої промисловості для міської торгівлі?

Що дасть створення в Рівному центру легкої промисловості для міської торгівлі?

Здається, яке відношення має до створення в Рівному потужної галузі легкої промисловості торгівля. Виявляється, що пряме. Так склалося історично, що у Рівному ніколи не було такого великого центру торгівлі, як у Хмельницькому, Чернівцях чи Одесі. Не аналізуватимемо численні об’єктивні та суб’єктивні причини цього, але факт залишається фактом. Тому рівнян та мешканців області обслуговують різні торговельні заклади Рівного. При цьому кількість торговельних точок у місті невпинно зростає - будують нові та розширюють старі торговельні центри й базари, насамеперед ті, що реалізують непродовольчі товари. Зрозуміло, за різкого збільшення кількості об’єктів торгівлі прибуток кожного окремо взятого бутіка або контейнера зменшується, бо чисельність покупців не зростає такими темпами. Це у свою чергу призводить до падіння доходів підприємців, які займаються торгівлею, та заробітків рівнян, які зайняті в цьому сегменті економіки.

У цій, відкрито невеселій ситуації, є й треті постраждалі - покупці. До мене звертаються люди і розповідають, що готову продукцію нашого відродженого Льонокомбінату продають деякі місцеві торговці з націнкою у сто відсотків. Це, на жаль, природно, бо дрібні торговці, які продають через високу конкуренцію на ринку по дві футболки щодня, просто не можуть собі дозволити ставити меншу ціну, бо тоді їм не буде за що жити. Який вихід? Відповідь проста. У місті є тисячі підприємців, які десятиріччями займаються торгівлею, мають досвід та певні обігові кошти. Сьогодні частина з них з радістю б змінила вид діяльності і зайнялася виробництвом. Однак вони поки що бояться це зробити. Я їх чудово розумію. Відтак, ми практично щоденно запрошуємо усіх бажаючих до нас на підприємство, де вони можуть побачити, що створити діючий виробничий бізнес реально.

Коли я тільки почав займатися виробництвом, то був впевнений, що дуже швидко мої друзі та колеги по торгівлі на хмельницькому базарі зроблять так само. Коли цього не сталося, я здивувався. Сьогодні ж я їх розумію - торгівля у Хмельницькому приносить гарні доходи і змінювати її на виробництво для більшості місцевих підприємців навряд чи доцільно. Інша справа Рівне, де торгівля через перенасиченість галузі приносить все менше прибутку. Навіть якщо п’ять відсотків рівненських підприємців почнуть займатися виробництвом, це суттєво розвантажить усю галузь. До того ж, у Рівне за дешевими та якісними виробами легкої промисловості почнуть приїжджати покупці із сусідніх областей. Це, у свою чергу, дозволить розвиватися суміжним галузям, таким, як громадське харчування. Збільшення кількості покупців усього на десять відсотків дозволить підняти рентабельність торговельних точок і, таким чином, зможе покращити фінансовий стан десятків тисяч рівнян, які зайняті у цій галузі. Зрозуміло, це не станеться за один день або місяць. Для того, аби змінити ситуацію, потрібно усім нам багато працювати і не боятися труднощів, але ж іншого вибору в нас немає.

20.09.2012Олег ЧЕРВОНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 20.09.2012p. 
На головну сторінку