Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №569 від 20.09.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Освітні перспективи

Григорій Масюк: “Завдання перед нами стоять найвищі”

Григорій Масюк: “Завдання перед нами стоять найвищі”

Він більше п’ятнадцяти років очолює факультет будівництва та архітектури Національного університету водного господарства та природокористування. Про здобутки і свого факультету, і свого університету Григорій Масюк може говорити довго і аргументовано. Однак сьогодні розмова з паном Григорієм не лише про здобутки, але й про певні проблеми та перспективи будівельників із рівненським дипломом.

- За останні роки ваш факультет став свого роду візитівкою НУВГП. Поділіться секретом такого явища, адже не є таємницею той факт, що сьогодні будівельна галузь перебуває не в найкращому стані?

- Справді, наразі будівництво перебуває у скрутному становищі. Утім, з часом більшість випускників нашого університету знаходять собі гарну роботу. Причому працюють, зазвичай, за фахом. Варто зазначити, що багато студентів починають працювати ще навчаючись в університеті, і я, як декан, цьому сприяю.

- Сприяєте яким чином?

- Насамперед, даємо студентам можливість приділяти час не тільки навчанню. Переводимо їх на індивідуальний план і на вільне відвідування лекційних занять - так студенти можуть поєднувати роботу з навчанням. Скажу так: до нас постійно звертаються директори фірм та різних установ з проханням порекомендувати їм того чи іншого працівника. От, скажімо, нещодавно мені зателефонували із філії Національної Академії наук України, яка є і в Рівному. Їм був потрібен дизайнер, і я порадив їм студента шостого курсу, то тепер він мені дякує, що може займатися улюбленою справою. І взагалі, майже щомісяця йдуть дзвінки не тільки з нашого регіону, а й з Черкас, Хмельницького, Івано-Франківська, Житомира. До слова, наразі у Києві немає жодної будівельної компанії, де б не працював наш випускник. Причому займають вони далеко не рядові посади. Є серед них і головні інженери, виконроби, начальники відділів тощо.

- НУВГП співпрацює з багатьма закордонними університетами Європи. Чи мають змогу ваші студенти проходити виробничу практику саме за кордоном?

- Що стосується виробничої практики, то ми маємо зв’язки із багатьма закордонними закладами. От, скажімо, непогані дружні зв’язки у нас зав’язалися із Варшавською політехнікою. До нас для обміну досвідом приїжджали два викладачі та п’ять студентів, і така ж кількість наших вихованців їздили до Варшави. Якщо в цілому, то ми співпрацюємо із двадцятьма іноземними закладами. Ось, скажімо, 20 вересня їдемо хоч не за кордон на подібний захід, а до Одеси, але там будуть присутні представники вишів із багатьох країн Європи. Саме там і заводиться дружба й так з’являються нові партнерські відносини з нашими колегами із зарубіжжя.

- Пане Григорію, довелося почути, що цього року керівництво університету зменшило ціну за навчання. У чому ж причина: раніше була занадто висока плата за освітні послуги?

- Справді, цьогоріч ми навіть знизили ціну за навчання. Головною причиною вважаю демографічну ситуацію. Саме через це цього року кількість студентів зменшилася. Утім, вважаю, за рік-два все налагодиться: з’явиться більше випускників шкіл, відповідно і студентів. Крім цього, важливим чинником є той факт, що, скажімо, для студентів інженерних спеціальностей ввели обов’язковими предметами для тестування фізику або хімію. Зрозуміло, що у середній школі над цими предметами працюють не так, якби того хотілося. Користуючись нагодою, звертаюся до старшокласників та їх батьків із проханням звернути увагу на ці дисципліни. Завдяки міцним знанням школярі стануть бажаними абітурієнтами.

- Досить часто іногородні студенти перед вступом хвилюються, наскільки той чи інший вуз спроможний надати їм житло, у нашому випадку йдеться про гуртожитки…

- У нас іногородні студенти перших курсів стовідсотково забезпечуються житлом. Надалі, якщо вони поводяться належним чином, немає ніяких порушень, то такі студенти можуть проживати в гуртожитку всі п’ять років. Намагаємося селити навіть тих, хто живе в кількох десятках кілометрів від Рівного. Ми добре розуміємо, що відстань до обласного центру, немовби невелика, але все одно зимою щодня діставатися із сіл дуже важко. А так у нас є компактне студентське містечко з хорошою інфраструктурою: гуртожитки недалеко один від одного; навчальні корпуси, спорткомплекс і стадіон - все поряд.

- Наскільки гостро наразі стоїть проблема із забезпеченням матеріально-технічної бази університету?

- Матеріально-технічна база університету знаходиться на належному рівні. Вона була досить потужною ще за радянських часів. Звичайно, лабораторна база - деякі установки та прилади потребують заміни, бо зносилися. Але, як ви знаєте, декілька місяців тому в нас почав працювати новий в.о. ректора - Микола Сорока. Я знаю його ще за часів, коли той працював на посаді голови облдержадміністрації. Він завжди був менеджером, який умів налагодити роботу, тому я вірю, що з часом йому вдасться вирішити всі проблемні питання.

- Ви згадали про нове керівництво, якісь суттєві зміни в житті водника уже встигли помітити?

- Звісно, що великих змін за той короткий термін, коли новий керівник очолив НУВГП, ще не сталося. Але завдання перед колективом поставлені найвищі. Наприклад, у нас є бази практики та відпочинку, які перебувають наразі у вкрай занедбаному стані. Так от, ректор поставив завдання за певний період довести їх до належного рівня. Далі ми повинні змінити обличчя наших навчальних корпусів, гуртожитків. На даний момент почалися роботи із облагородження фасадів декількох навчальних корпусів і невдовзі кожен із них матиме вигляд, який відповідатиме статусу університету й стане обличчям нашого міста. Зрозуміло, що фінансова ситуація наразі складна. У нас є певні борги за споживання тепла, води. І вже за ініціативи нового ректора пробурили свердловину, яка в подальшому дасть можливість не бути залежними від комунальних підприємств. Також наразі будуємо котельню, що в майбутньому дозволить зекономити чималі кошти.

20.09.2012Олександр САЄНКО



Рівне-Ракурс №10 від 20.09.2012p. 
На головну сторінку