№569 від 20.09.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Проблема
Площа мисливських угідь у Рівненській області складає майже 1,5 мільйона гектарів, а мисливців, які мають відповідний дозвіл на полювання, нараховується 14,5 тисяч. Та це лише офіційна статистика, скільки ж у дійсності любителів пополювати на козулю чи кабанчика незаконно - годі й уявити. Браконьєри, а це переважно заможні люди, не хочуть ні за що платити, вважають, що їм можна все і за це нічого не буде.
- Для розвитку мисливського господарства необхідні хороша кадрова політика, підгодівля тварин і охорона, - зазначає головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Роман СТУПЧУК. - Що ж до останньої, то цю нелегку працю насамперед виконує єгерська служба. Вона ж констатує, що за останні роки кількість браконьєрів суттєво зменшилася. Наразі, кожен любитель полювання може собі дозволити займатися цим законно в будь-якому мисливському господарстві області. Причому, завдяки збільшенню мисливських господарств, а їх наразі є 70, виникла здорова конкуренція.
І хоча працівникам мисливств вдалося зменшити кількість браконьєрів, та все ж таки є люди, які полюють нелегально. На сьогоднішній день затримати браконьєра стало складніше. За останні п’ять років порушники стали більш досвідченими та забезпеченими. Вони не хочуть визнавати, що порушили закон та прагнуть сухими вийти з води. Для цього використовують всі методи і замість того, щоб просто сплатити штраф, нагнітають ситуацію до критичної межі. Мало того, що погрожують, зневажають та роблять самих лісників винними у подіях - подекуди доходить й до застосування зброї. Відомий вже не один випадок, коли браконьєр стріляв у працівника мисливського господарства.
- Нещодавно ми проводили нічний рейд, - розповідає мисливствознавець із Млинівського району Олександр РОСЛЮК, - під час якого затримали правопорушників, які в один голос заявляли, що вони їхали з полювання на качку. Але кожен досвідчений мисливець розуміє, що з карабіном і приладом нічного бачення ніхто на качку не їде. Міліція у порушників вилучила гладкоствольну рушницю дванадцятого калібру і патрон, прилад нічного бачення. Варто зазначити, що зараз браконьєри забезпечені такими спецпристроями, які використовуються в армії. Як пересічна людина може придбати таке устаткування, не зрозуміло. Але головним у цій справі є те, що неподалік від місця, де мисливці полювали, посіяна кукурудза. Зрозуміло, що сільські жителі можуть вночі її красти, а мисливець, почувши шум, подумає, що звір - і вистрілить.
- Мені зателефонував мій працівник і повідомив, що в угідді полює браконьєр, - зазначає директор мисливського господарства “Діброва” Василь КУР’ЯТА. - Приїхавши на затримання, ми побачили, що цей браконьєр - простий селянин, який вирішив полювати на зайця. Ми представилися громадянину і повідомили, що він полює незаконно, на що він відреагував пострілом у плече.
Варто зазначити, що відстрілочна картка на зайця коштує 50 гривень. Якою має бути логіка, щоб заради таких грошей стріляти. Наразі ця справа розглядається у Верховному Суді України.
20.09.2012 | Юлія ГОЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 20.09.2012p. На головну сторінку |