Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №569 від 20.09.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Звернення

ЖЕКи - на реформу!

ЖЕКи - на реформу!

Стан справ у нашому житлово-комунальному господарстві вже давно викликає обурення у громадськості. Мало того, що якість більшості робіт, м’яко кажучи, не відповідає мінімальним вимогам навіть радянської доби, а про те, на що витрачаються кошти власників житла, більша частина підприємств галузі (особливо ЖЕКи) не дуже поспішають інформувати громадськість. До того ж, в обласному центрі самі ЖЕКи почали просто зникати. Все це викликає обурення мешканців обласного центру і змушує їх починати діяти. Так, на тижні активісти Рівненської обласної громадської організації “Льонокомбінат” надали редакції “Колективне звернення” до міського голови Рівного Володимира Хомка, підписане більш ніж шістьма тисячами мешканців обласного центру.

Які в них претензії і що ж вимагають всі ці громадяни від влади? Зокрема, у звернені читаємо: “Більшість будинків, які обслуговувалися ЖЕКами нашого міста, перебувають в аварійному стані. Тому питання їх відновлення зараз на часі. Гроші на обслуговування та за ремонтні роботи ми платили саме своєму ЖКП, але вони фактично не проводилися. Майже у всіх будинках комунікації не змінювали вже багато років, дахи потребують ремонту, про косметичні ремонти під’їздів взагалі немає сенсу говорити, бо вони майже ніде не проводилися. Але ми впевнені, що по звітах та бухгалтеріях ЖЕКів всі ремонтні роботи будинків виконані в ідеалі, бо гроші з людей стягувалися під виконання ремонтів і повинні бути списані саме на них. Тому реорганізація ЖЕКів призведе до того, що у нас, жителів будинків, при аварійній ситуації не буде доказів того, що аварія відбулася саме з вини ЖЕКів, які вчасно не проводили профілактику в наших будинках роками, але при цьому гроші на це списували”.

Справді, з авторами звернення важко не погодитися. Якщо у вас зламалася, приміром, пральна машинка, і майстер, взявши гроші, навіть не подумав її ремонтувати - у нього будуть великі неприємності, бо закон стоїть на захисті інтересів споживачів. Так чим же ЖЕК відрізняється від інших підприємств, які надають найрізноманітніші послуги? Теоретично нічим, а практично - усім. Перспектива, за свій рахунок робити те, що вже було оплачено, мало кого з рівнян тішить, і тому активісти Рівненської обласної громадської організації “Льонокомбінат” пропонують міській владі такий вихід з цієї ситуації: “Для початку ми пропонуємо створити в місті домові комітети. Через організацію домових комітетів буде створена керівна ланка у багатоквартирних будинках, з якою влада вестиме конструктивну розмову з відновлення житлового фонду нашого міста. Ми могли б піти на діалог з керівниками міста та прийняти дольову участь у ремонті власних будинків разом із владою. Така співпраця можлива за умови, що наші гроші контролюватимуть домові комітети від наших будинків. Потім, вже в оновленому житловому фонді, на базі домових комітетів, і можна формувати масово об’єднання співвласників багатоповерхових будинків”. Пропозиція слушна, а головне - добре, що під нею поставили свої підписи тисячі рівнян. Пропонують автори “Колективного звернення” і вихід із ситуації з вже заплаченими мешканцями грошима: “У відповідності до статуту м.Рівне, просимо провести розширені громадські слухання в місті Рівне з запрошенням активу жителів будинків. На цих слуханнях просимо поставити наступні питання, а саме:

1. Призупинити ліквідацію ЖКП “Промислове” та реорганізацію, ЖКП “Паркове” та ЖКП “Центральне” до того часу, поки наші будинки не будуть приведені в належний стан, не відремонтовані та не здані ЖЕКом по акту територіальній громаді наших будинків.

2. Поставити питання перед міською радою м.Рівне про затвердження положення про ОСН та інших юридичних документів для оформлення домових комітетів у місті Рівне. ”

Що ж, чекатимемо відповіді на ці пропозиції громадської організації з боку влади.

20.09.2012Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 20.09.2012p. 
На головну сторінку