Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №570 від 27.09.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Точка зору

Роман Ткач: “Українська земля повинна належати українцям”

Роман Ткач: “Українська земля повинна належати українцям”

“Взаємодія держава-людина зупинилася на рівні села. Я можу навести безліч прикладів із Херсонської, Миколаївської, Одеської областей, де люди не одержують гарантованих державою допомог та послуг. Адже майже всі соціальні проекти на сьогоднішній день не фінансуються. Влада поводиться, як класичний окупант - прийти, загарбати, знищити і піти геть”, - такої точки зору притримується народний депутат України Роман Ткач.

Секретар Комітету ВР з питань аграрної політики і земельних відносин Роман Ткач відвідав Рівненщину і розповів про основний план роботи Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина” на найближчий час та політичну ситуацію, що склалася в країні на сьогоднішній день.

- Проїхавши майже всю Україну я побачив, що люди доведені до відчаю, а політики жодним чином не реагують на проблеми простих громадян, - розповідає народний депутат України Роман ТКАЧ. - І якщо ми не зупинимо цю владу, то найближчим часом вона завершить окупацію всієї держави. Я часто звертаюся до депутатів різних фракцій і прошу, щоб вони показали чи розповіли хоч про одну галузь, в якій ми досягли успіху. Працюючи в органах влади не перший рік, розумію, що майже за три роки президентства Віктора Януковича неможливо було досягти високих результатів. Однак нововведені реформи повинні працювати та давати хоч якийсь результат. А так подивіться, що ми маємо - земельна, пенсійна, податкова - всі ці реформи зведені нанівець. Так званий експеримент у галузі охорони здоров’я, суть якого полягає у закритті дільничних лікарень, фельдшерсько-акушерських пунктів та створенні міжрайонних центрів із надання медичної допомоги, в нашій країні не принесе жодного результату. Потрібно реально дивитися на речі: дороги - у ненайкращому стані, комунікаційні системи - неналежної якості. Тож, як жителям віддалених сіл надаватиметься медична допомога, нікому не відомо.

Між тим, як правило відомі політики не часто заїжджають у глибинки, щоб дізнатися, як і чим живуть мешканці сіл. Але, оскільки у Верховній Раді Роман Ткач займається проблемами аграрного сектору, на зустрічі він акцентував увагу саме на проблемах селян та ринку землі.

- Я зустрічався із десятками фермерів, урожаї яких загинули, - зауважує Роман Ткач. - Деякі господарі навіть не випускали на поле комбайни, адже пшеницю ростом 15-19 сантиметрів просто неможливо змолотити, тому господарям доводилося переорювати ці площі. Я бачив очі людей, коли вони говорили: “Ми із жахом чекаємо кінця року, коли доведеться віддавати кредити”. Всі знають, що кредит дають приблизно під 20%, а держава не лише не допомагає, але й прагне загарбати землі селян.

На жаль, за останні роки питання введення ринку землі у суспільстві заговорено. Сьогодні близько семи мільйонів українців на руках мають державні акти, що підтверджують право власності. Середній розмір паю - біля чотирьох гектарів. При цьому в Івано-Франківській області він складає 0,87 гектара, у Херсонській - 11 гектарів. Тобто, близько 70 гектарів землі може опинитися в руках однієї сім’ї - уявіть, який це ресурс. Нормативна грошова оцінка одного гектара приблизно 17 тисяч гривень і, маючи такий ресурс, люди задають одне просте запитання: “Що робити із цією землею?”. І справді, що з нею робити, якщо селяни володіють, працюють на землі, але не можуть нею вільно розпоряджатися.

У жодній країні світу немає вільного обігу землі сільськогосподарського призначення. На неї накладають певні обмеження - кому, скільки і за якою ціною її продати. Тому позиція Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина” щодо цього питання непохитна - ввести ринок землі, але з такими правилами, щоб політики не могли умисно звести питання впровадження ринку землі суто до питання продажу. Ми вимагаємо продовжити мораторій на продаж землі і встановити державну гарантовану ціну на землю.

27.09.2012Юлія ГОЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 27.09.2012p. 
На головну сторінку