Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №572 від 12.10.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Політична реклама

Рівняни врятували Радіозавод

Рівняни врятували Радіозавод

Рівняни вперше за роки незалежності здобули велику перемогу. Відгукнувшись на заклик кандидата у народні депутати Віталія Грицака, громадськість Рівного стала на захист колишнього гіганта промисловості краю – Рівненського радіотехнічного заводу. Зібравшись на велелюдну акцію протесту, небайдужі мешканці міста врятували завод від ліквідації.

4 жовтня до центрального корпусу Радіозаводу прийшли акціонери та колишні працівники підприємства, місцеві депутати, чимало молоді з плакатами “Повернемо підприємство державі”, “Роботу - народу!”. До речі, рівненська молодь зібрала більш як десять тисяч підписів під зверненням Віталія Грицака до Генерального прокурора і Фонду держмайна України щодо порятунку Радіотехнічного заводу.

- Нам імпонує те, що Віталій Грицак, уже робить конкретні справи, - каже третьокурсниця Рівненського інституту слов’янознавства Юля Діденко. - Маю на увазі відстоювання Рівненського Радіозаводу. Адже відновлення його роботи - це й робочі місця для молоді. Це додає впевненості, що Віталій Грицак буде гідним звання народного депутата.

Задля підтримки ініціативи Віталія Грицака до Рівного прибув народний депутат Юрій Кармазін. Доки реєструвалися учасники зборів акціонерів, на які виносилося питання про ліквідацію ПАТ “Рівненський радіотехнічний завод”, учасники велелюдного мітингу гнівно засуджували бездіяльність міської влади, яка закриває очі на злочинне знищення гіганта промисловості.

- У нас душа болить за завод, - каже колишній працівник радіозаводу О.М.Носков. - Сучасні верстати, новітня апаратура, на якій виготовлялися радіоелектронні прилади, - порізані, здані на металобрухт. Люди опинилися на вулиці. Куди не звертаємося, скрізь про ситуацію на підприємстві знають, але кажуть, що не можуть нічого зробити. Тільки Віталій Грицак став на наш захист, відчайдушно взявся рятувати Радіозавод від повного знищення.

На збори прибув начальник регіонального відділення Фонду держмайна, який поінформував, що держава володіє пакетом 50% плюс одна акція. Відділення направило лист інвесторові, яким заборонило проводити ліквідаційні збори акціонерів, але інвестор на це не реагує.

- Все, що він встиг зробити за роки свого хазяйнування, це знищити завод остаточно та залишити без роботи його працівників, - із обуренням каже Віталій Грицак. - Ми вимагаємо скасувати цей так званий інвестиційний договір, повернути підприємство у державну власність, а людям - робочі місця. Ми з вами доб’ємося цього, бо разом ми - сила.

У свою чергу, народний депутат України Юрій Кармазін, виступаючи перед масовим зібранням рівнян, зауважив:

- Радіозавод, балансова вартість якого становила 44 мільйони гривень, п’ять років тому продали усього за 26 мільйонів приватному підприємству “Енергоінвест”. Інвестиційний договір передбачав збереження робочих місць та профілю Радіозаводу. Однак ці умови не виконані і нині з 6 тисяч працівників на підприємстві залишилося лише 17, а балансова вартість Радіозаводу становить лише 6 мільйонів гривень. Юрій Бойко хоче ліквідувати це підприємство і забути про те, що потрібно відповідати за інвестзобов’язання, за те, що він “нахазяйнував” за ці роки.

Готуючись до акції протесту, Віталій Грицак персонально запросив керівників міста, депутатів та кандидатів у народні обранці, які балотуються по Рівному, приєднатися до акції протесту. На жаль, як зауважив Віталій Миколайович, ніхто, крім представників національно-патріотичної частини “Свободи”, не прийшов підтримати рівнян (а це понад 53 тисячі мешканців міста, які поставили підписи під зверненням не допустити знищення Радіозаводу).

А тим часом збори акціонерів, які мали розпочатися ще об 11.00, все переносилися й переносилися. У підсумку, завдяки проведеній з ініціативи Віталія Грицака акції протесту, в якій взяли участь тисячі небайдужих рівнян, ліквідаційні збори зі знищення Радіозаводу не відбулися. Однак це ще не остаточна крапка. Як зазначив Віталій Грицак, він звернувся з відповідними заявами до Генерального прокурора України та Фонду держмайна України. Правоохоронні органи розпочали перевірку за згаданими фактами, а Регіональне відділення фонду держмайна України по Рівненській області подало до суду про розірвання договору купівлі-продажу державного пакету акцій.

12.10.2012Катерина РУДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 12.10.2012p. 
На головну сторінку