Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №573 від 18.10.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ініціативи

У завтрашній день - з гарантіями

Наступного, 2013 року, будуть реконструйовані та переобладнані спеціалізовані лікарні для чорнобильців з державним їх забезпеченням усіма необхідними медикаментами та посиленим харчуванням.

Така перспектива, оприлюднена в соціальних ініціативах Президента України Віктора Януковича, звісно ж, позитивно сприйнята в нашому суспільстві, особливо ліквідаторами аварії на ЧАЕС та постраждалими від неї. Бо дає гарантії, що люди не тільки не залишаться сам на сам з підірваним не зі своєї вини здоров’ям, а й діставатимуть постійну і кваліфіковану медичну допомогу.

І взагалі, прийдешній рік принесе чорнобильцям немало преференцій щодо підвищення рівня їхнього життя в багатьох напрямках. Ці перспективи закладені в проекті Державного бюджету - 2013. І хоч народна мудрість учить, що сказати “гоп” можна, мовляв, уже перескочивши, зроблене для чорнобильців у нинішньому році дає впевненість, що намічене буде виконано.

Так, видатки Державного кошторису поточного року на соціальний захист та пенсійне забезпечення чорнобильців були збільшені проти попереднього майже вдвічі. Це дозволило декілька разів підвищувати пенсії, довівши їхній середній рівень до 3,5 тис. грн. проти 1 815. А в інвалідів 1 групи пенсія склала 4 402 грн., в інвалідів 2 групи - 4 012 грн., в інвалідів 3 групи - 2719 грн. До того ж, ці середні пенсії обраховані без включення жовтневих підвищень, які, однозначно, змінять їх у бік збільшення.

Більш, ніж удвічі зросла пенсія дітям, які стали інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС. Вона нині становить 994 гривні проти 380 торік. У нинішньому році відновлена програма спорудження житла для чорнобильців, вона профінансована на 150 мільйонів гривень.

Майже наполовину порівняно з минулим роком зросли видатки на їхнє медико-санітарне забезпечення та лікування. І вже до кінця цього року уперше всі постраждалі від аварії будуть забезпечені потрібними їм засобами реабілітації - протезами, візками тощо.

Купуючи ліки за рецептами лікарів, чорнобильці, яким присвоєні 1 та 2 категорії, звільняються від плати за них. Всі постраждалі від аварії, включно з дітьми, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням.

За ініціативою Президента скасовані тендери на послуги щодо лікування та оздоровлення чорнобильців.

І тепер уже не чиновник вказуватиме людині, до якого лікувального закладу їй звертатися, а вона сама, отримавши відповідний ваучер та проконсультувавшись зі спеціалістами, обиратиме, в яких медиків оздоровлюватись. Держава лише створюватиме умови для такого вибору.

Приверненню суспільної уваги до потреб чорнобильців багато в чому посприяла прийнята наприкінці 2011 року Постанова уряду “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. На її виконання було розроблено та здійснено ряд системних заходів.

Тут доречно згадати, що для полегшення життя чорнобильців їм встановлено до сотні пільг, компенсаційних виплат, доплат, допомог. Серед них - зменшення наполовину оплат за користування житлом, комунальними послугами, телефоном, надання відпустки зі збереженням зарплати до 16 календарних днів, щомісячна грошова часткова компенсація для постраждалих І та ІІ категорій вартості придбаних продуктів, здешевлення проїзду в межах України тощо.

Багатьом людям, які мають проблеми чи то зі встановленням статусу чорнобильця, чи то з отриманням відомостей про заробітки в той уже віддалений час, стане в пригоді створена нещодавно на державному рівні комісія з регіональними представництвами, уповноважена надавати громадянам довідки про роботу та зарплату в зоні відчуження у 1986-1990 рр. Тобто завтрашній день для чорнобильців має бути погожим.

Факти - річ промовиста

* Нині на Рівненщині проживає 380 тис. осіб, потерпілих від аварії на ЧАЕС, з них 115 тисяч - діти.

* Близько 4,5 тисячі мешканців області є безпосередніми учасниками ліквідації наслідків катастрофи століття.

* За останній рік з бюджету держави для Рівненської області виділено 11,7 мільйона гривень на будівництво та придбання житла для ліквідаторів. Таким чином свої житлові умови найближчим часом зможуть вирішити або ж поліпшити майже 40 сімей цієї категорії населення.

* На санаторно-курортне лікування мешканців Рівненщини, які постраждали від аварії на ЧАЕС, у 2012 році виділено путівки для 24,5 тисячі чоловік. 17,9 тисячі з них - діти. Крім цього, на медичне обслуговування цієї категорії населення з державного бюджету цього року передбачені асигнування в сумі 16,7 млн. гривень.

18.10.2012



Рівне-Ракурс №10 від 18.10.2012p. 
На головну сторінку