Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №573 від 18.10.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

ЗА ІНІЦІАТИВИ ЛЯШКА ТЕПЕР СПАДЩИНУ ОФОРМЛЯТИМУТЬ У СІЛЬРАДІ

ЗА ІНІЦІАТИВИ ЛЯШКА ТЕПЕР СПАДЩИНУ ОФОРМЛЯТИМУТЬ У СІЛЬРАДІ

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко ніколи не ховається від людей і не з чуток знає про труднощі, з якими вони зіштовхуються. Доля однієї з таких проблем нещодавно вирішувалась у залі Верховної Ради. За наполяганням Олега Ляшка народні депутати прийняли закон, яким передбачається надання сільським і селищним радам права нотаріальних дій при оформленні спадщини.

До Олега Валерійовича постійно звертаються селяни, які скаржаться на те, що під час оформлення спадщини вони мусять по кілька разів їздити до райцентру, витрачати величезні кошти на послуги нотаріуса і БТІ. А іноді, через непідйомну суму, яку потрібно сплатити за оформлення спадку, люди просто кидають цю даремну справу і лишають своє законне майно напризволяще.

“Сьогодні велика проблема на селі з оформленням спадку, - розповідає Олег Ляшко. - Людям доводиться роки витрачати на те, щоб отримати власність, яка їм належить по закону”.

Як відомо, нині не в усі села ходить навіть транспорт, проте люди все одно змушені по кілька разів їздити за 30-50 кілометрів до районного чи обласного центру, щоб зібрати усі необхідні документи і належним чином їх оформити.

“Оцей зашморг, який накинули на шию наших людей - переоформлення спадщини за їхні ж гроші - це взагалі можливо тільки в олігархічній державі, коли олігархи не платять податків, а з людини, яка побудувала хату за свої гроші, вік у ній прожила, тепер, щоб переоформити цю хату на себе, має сплатити за неї тисячі гривень”, - обурюється Олег Валерійович.

За його словами, проблема спустошення сіл безпосередньо пов’язана з неможливістю оформити спадок.

“Ми дивуємось, чому в наших селах немає людей, чому в нас через кожне друге село - пусті хати, чому навіть ті, які там їх купують, не можуть їх переоформити, - коментує Олег Валерійович. - Тому я і закликав депутатів проголосувати за те, що треба передати право нотаріальних дій сільським радам”.

Олег Ляшко зазначив, що з прийняттям відповідного закону Верховна Рада виконала справу лише наполовину. Адже залишаються ще БТІ, яким люди повинні платити тисячі гривень за оформлення документації. Тому Ляшко пропонує усунути БТІ від питання переоформлення спадщини, так само передавши ці повноваження сільським радам. Якщо Верховна Рада підтримає ці пропозиції Олега Ляшка при підготовці законопроекту до другого читання, це дозволить мільйонам людей заощадити величезні кошти при оформленні належної їм спадщини.

18.10.2012Катерина ТКАЧЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 18.10.2012p. 
На головну сторінку