![]() |
№579 від 29.11.2012p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Спіруліна - це ретельно збалансований природою набір близько 2000 вітамінів (майже всі види, крім Д), 18 амінокислот, у т.ч. 8 незамінних, ненасичених жирних кислот, безліч мікро- і макроелементів, ферментів, рослинних пігментів, нуклеїнових кислот (ДНК, РНК) та інших біологічно активних речовин.
Основні лікувальні та профілактичні властивості спіруліни:
1. Профілактика і лікування аліментарної (тобто, пов’язаної з харчуванням) залізодефіцитної анемії; всіх видів злоякісної анемії (у т.ч. супроводжує рак крові).
2. Спіруліна позитивно впливає на печінку: відновлює, очищує і підсилює її бар’єрні функції, тим самим більш ефективно очищуючи організм від шлаків.
3. Очищує кишківник і відновлює мікрофлору при дисбактеріозах, хронічних захворюваннях кишківника, служить для профілактики раку товстого кишківника.
4. Використовується при хронічних запальних захворюваннях, у тому числі при СНІДІ, гепатиті, туберкульозі, хронічних бронхітах.
5. Профілактика і лікування суглобів, остеохондрозу, міозитів.
6. Профілактика та лікування прогресуючої короткозорості, катаракти та інших захворювань зору, уражень сітківки ока у діабетиків.
7. У комплексному лікуванні хворих на діабет, у тому числі - в інсулінозалежних. Знижує рівень цукру. При цьому знижується доза прийнятого інсуліну.
8. Профілактика і лікування атеросклерозу та пов’язаних з ним коронаросклерозу, стенокардії, ішемічної хвороби серця, склерозу судин головного мозку, після інфаркту, інсульту, регулювання артеріального тиску у гіпо- та гіпертоніків.
9. При гіпоімунних станах, для часто хворіючих на ГРВІ (більше 4-х разів на рік) та грип, для осіб зі зниженою якістю харчування, вегетаріанцям, тим, хто на дієті.
10. Спіруліна підвищує неспецифічну резистентність організму після перенесених захворювань; в онкохворих при радіаційному ураженні клітин як загальнозміцнюючий, детоксикаційний засіб після хіміо- та радіотерапії.
11. При захворюваннях шкіри, пов’язаних з гіповітамінозом, дисбактеріозом, передчасним старінням, сухістю (наприклад, тріщини на п’ятах).
12. Прискорення процесу одужання при травмах і переломах, попередження післяопераційних і посттравматичних ускладнень.
13. Поліпшення стану шкіри, запобігання передчасному старінню, розгладження зморшок, лікування вугрового висипання.
Крім прийому всередину, рекомендуються маски зі спіруліни: наносять на обличчя на 20 хвилин, потім змивають теплою водою. Курс 7-10 днів.
У спіруліні міститься:
• у 6 разів більше протеїну, ніж в яйці;
• у 7 разів більше кальцію, ніж в молоці (допомагає здоровій кістковій системі в організмі людини);
• у 3 рази більше вміст вітаміну Е, ніж у паростках пшениці;
• у 3-5 разів більше хлорофілу А, ніж у люцерні, яка до цього вважалася рекордсменом;
• у 100 разів більше заліза, ніж у яблуках, редисці, капусті, в 58 разів більше заліза, ніж шпинат-сирець і у 28 разів більше, ніж сира яловича печінка. У 10 г спіруліни міститься 80% денної норми заліза, це більше, ніж у кропі і пивних дріжджах;
• спірулінa має найвищий протеїн (60-70% білка); набагато більше, ніж тварини та рибна плоть (15-25%), соя (35%), сухе молоко (35%), арахіс (25%), яйця (12%), зерна (8-14%) або незбиране молоко (3%);
• у 10 грамах водорості засвоюваного протеїну (білка), стільки ж, скільки в кілограмі яловичини, а бета-каротину - як у 10 кілограмах сухої моркви!
• бета-каротин (в 15 разів більше, ніж у моркві і обліписі);
• за поживною цінністю натуральна спіруліна у десятки разів перевершує такі цінні продукти, як ікра лососевих і осетрових риб, перепелині яйця, м’ясо молочних телят;
• у 1 грамі натуральної спіруліни міститься життєво важливих поживних речовин у засвоєній формі більше, ніж у 40 грамах телятини. При цьому, як відомо, будь-яке м’ясо, поряд з його поживністю, зашлаковує організм, в той час як спіруліна очищує його від шлаків і токсичних речовин. Такими властивостями володіє не кожна спіруліна, а тільки натуральна цільна жива;
• за вмістом вітаміну В12 мікроводорость випереджає всіх своїх натуральних суперників. Його в 3 рази більше, ніж у печінці. Так, у 10 г спіруліни міститься три (!) денні норми вітаміну В12.
29.11.2012 |
Рівне-Ракурс №579 від 29.11.2012p. На головну сторінку |