Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №578 від 22.11.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Проблема

Рівне: глибоке занурення

Рівне: глибоке занурення

Мешканці Рівного нажахані ймовірністю провалитися під землю… Підігріті чутками та домислами, люди ладні продавати квартири з відмінним плануванням та височезними стелями у будинках поблизу драмтеатру за копійки, залишитися без роботи, тікаючи зі своїх робочих місць. Адже містом ширяться загрозливі, невтішні прогнози з приводу нестійкої конструкції торгового центру “Метроград”.

Нагадаємо, що ще за будівництва підземного містечка 2009 року адміністрація театру та мешканці прилеглих будинків скаржилися, що на будівлях з’являються тріщини, що, на думку фахівців, є наслідком нового спорудження. Проте, як з’ясувалося, тріщини на портику фасаду театру почали з’являтися ще декілька років тому внаслідок просідання ґрунту, а з початком будівництва підземного торгового центру їх поява посилилася.

Можливою причиною виникнення тріщини є плавун - мулистий шар під землею, рясно насичений водою, або невизначені водопровідні мережі. Однак тоді забудовник все ж виділив театралам мільйон гривень на ремонт та укріплення фундаменту. Щодо тріщин та провалля частини дорожнього полотна на вулиці Соборна, то поверхню укріпили, покриття стало міцнішим, і фахівці підтвердили і подальшу безпеку руху цією ділянкою, й запевнили, що нічого катастрофічного в цьому немає.

Звідки ж з’явилися ці дивні чутки і чи безпідставні вони? Про це ми вирішили поцікавитися, передусім, у самих мешканців, зокрема, у працівників “Метрограду”, що торгують наразі в зоні пожвавленої цікавості містян, а також безпосередньо в очільника міста - Володимира Хомка.

- Звісно, ми дещо стурбовані інформацією про можливий обвал торгового центру, ширяться навіть чутки серед продавців, що в їх бутіках тріщить скло, - схвильовано розповідає одна з продавчинь “Метрограду” Олена, - хоча цього підтвердити не можу. Ситуація, м’яко кажучи, неприємна, особливо напередодні передсвяткової “лихоманки” з покупкою новорічних та різдвяних подарунків...

- А звідки така резонансна інформація, де ви почули про ймовірну катастрофу?

- Я чула, що до Рівного, нібито приїздив екстрасенс на пошуки зниклого в лісі хлопчика. Він також обмовився, що у листопаді на місто чекає страшна катастрофа з численним жертвами - біля 700 чоловік, що буде спричинена обвалом “Метрограду”. Проте я не вірю чуткам, тим більше, за офіційними даними, хлопчика так і не знайшли…

Отож, виявляється, екстрасенс помахав руками, провівши таким чином експертну оцінку стану “Метрограду”, і на око, ймовірно третє, визначив його критичний стан!? Чи, можливо, він спілкувався з потойбічними силами з нового торговельного центру (авт. - одним з основних конкурентів “Метрограду”), що таким чином вирішили вчинити передноворічний саботаж власникам підземного містечка?.. Адже, містяни подейкують, що загрозливі чутки безпосередньо пов’язані з відкриттям третьої черги місцевого торговельного комплексу.

Отже, чи справді слід турбуватися жителям Рівного, чи просто хтось вирішив полоскотати нерви мешканцям міста, і чи було легковажним будувати підземне містечко - з’ясує спеціально створена тимчасова депутатська комісія, залучивши фахівців, які, сподіваємося, розставлять всі крапки над “і”, перевіривши стан підземного торгового комплексу під вулицею Соборна, і зроблять висновок - чи безпечно тут й надалі перебувати. Рішення про створення такої комісії прийнято у четвер на сесії міськради Рівного.

Щоб припинити безпідставні чутки, міський голова Рівного Володимир Хомко створив спеціальну депутатську комісію, в яку увійшли представники всіх фракцій. Очолив її депутат “Батьківщини” Любомир Гладун.

- Чому тріскає у певних місцях асфальт, я знаю, - зазначає міський голова. - Бо знаходився там під час будівництва. На тій площі є справді місце з тонким шаром асфальту, проте воно жодним чином не впливає на конструкції. Мова йде про виїзд на вулицю Соборна біля Несвицької. Я хочу, щоб депутати обстежили все підземелля і зробили нам об’єктивний аналіз ситуації. Нехай залучать інженерів та спеціалістів у цій галузі, щоб раз і назавжди поставити крапку у цій історії.

До комісії, яка перевірятиме слова екстрасенсів, включили також директора Рівненського драмтеатру театру Володимира Петріва. Щоправда, з дещо іншої причини. Він звернувся до Володимира Хомка з проханням ліквідувати стоянку, яку встановили для себе відвідувачі закладів готелю “Україна”. На думку міського голови, розмір стоянки і справді переходить усі розумні межі і вона справді щодня займає все більшу частину Театральної площі. Тож представники депутатської комісії шукатимуть вихід і з цієї ситуації.

Звісно, кожен може ставитися до такої інформації і з пересторогою, і з острахом, і з жахом, а швидше, з іронією та зі сміхом, але довіряти слід лише конкретним фактам. Згадайте, нам щороку пророкують невтішний та жахливий кінець світу, що ніяк не трапляється, то нехай він нарешті настане і буде для нас початком чогось нового, прекрасного та світлого!

22.11.2012Лариса САВКОВАРівне-Ракурс №10 від 22.11.2012p. 
На головну сторінку