№578 від 22.11.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Інтерв’ю після сесії
Минулої п’ятниці відбулося засідання 13-ї сесії обласної ради шостого скликання, на якому депутати провладної більшості таки дослухалися до пропозиції дотримуватися регламенту роботи обласної ради і відмовилися від ганебної практики “пакетного” голосування. А почалося все з того, що від імені опозиційних депутатів облради Олег ХОМИЧ (на фото) уже вкотре заявив протест проти дій керівництва обласної ради та депутатської більшості, спрямованих на проведення під час сесії “пакетних” голосувань. На думку пана Хомича, регламент облради передбачає можливість будь-кому з депутатів подати до проектів рішень свої пропозиції, поставити запитання доповідачам та виступити з трибуни в обговоренні питань. У відповідь голова обласної ради Юрій Кічатий зауважив, що Олег Хомич мав змогу вносити свої пропозиції під час передсесійних засідань постійних комісій та президії облради.
- Цьому постійно на перешкоді порушення, які допускаються, зокрема, бюджетною комісією облради, коли вона, згідно з положенням, є узагальнюючою комісією по рекомендаціях інших комісій щодо бюджету. На останньому її засіданні головуючий навіть не поставив на голосування рекомендації постійної депутатської комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту, яку я очолюю, що є прямим порушенням Регламенту обласної ради та Положення про постійні депутатські комісії. Вважаючи це взагалі неприпустимим, бачу вихід у неухильному дотриманні виписаних у Регламенті процедур при публічному розгляді питань на сесії, у президії та комісіях обласної ради. Саме цього бракувало при обговоренні шостого пункту порядку денного - “Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Рівненської області на 2012 рік” та інших питань. Для того, щоб “протягнути” без обговорення це питання, голова обласної ради чотири рази повертався до його розгляду.
Ще один приклад, який у задекларований владою “Рік спорту” не потребує коментарів. Наша комісія протягом року виносила на бюджетну комісію та до обласної адміністрації пропозицію: якщо до вересня не буде розроблена проектно-кошторисна документація відновлення стадіону “Авангард”, перекинути частину призначених йому коштів (а це декілька мільйонів гривень) на будівництво критого Палацу спорту в Сарнах на умовах співфінансування з місцевими територіальними громадами, на реконструкцію спортивної школи в місті Дубно, а також на відновлення спортивних майданчиків у містах Рівне, Кузнецовськ та селі Вельбівна Острозького району. На превеликий жаль, нас і не почули, і не підтримали.
- Ви задоволені тим, що 13-та сесія пройшла без “пакетного” протистояння?
- Опозиція завжди стоїть на сторожі неухильного дотримання вимог Регламенту обласної ради. Суть порушень, які допускає на сесії провладна більшість, така. Головуючий, який відповідає за дотримання Регламенту під час роботи сесії, зобов’язаний ставити на голосування всі пропозиції, що надходять від депутатів обласної ради, та в ніякому разі не допускати голосування “в пакеті”. Він також повинен слідкувати за тим, аби в залі не було таких прикрих випадків, як голосування присутніми депутатами за відсутніх народних обранців, - я вже не кажу про те, коли кнопки за них тиснуть не депутати.
- Які позитивні моменти можна виділити в роботі 13-ї сесії облради?
- На цій сесії фракція ВО “Батьківщина” виступила з ініціативою звернутись до новообраної Верховної Ради із проханням розробити та внести такі зміни в законодавство, щоб на місцевому рівні територіальні бюджети отримували надходження від видобутку на їх теренах корисних копалин - бурштину, піску та інших видів; щоб доступ до них був для всіх однаковий - через відкриті аукціони. Сподіваюсь, що наша ініціатива, за яку проголосувала консолідована більшість, буде відображена в рішенні обласної ради. Це - перший позитив.
Другим позитивом вважаю ініціативу групи депутатів, які, у зв’язку з негативним ставленням провладної більшості депутатського корпусу до виділення коштів на будівництво та ремонт спортивних споруд, прийняли рішення про фінансування з особистих коштів відновлення гаревої доріжки стадіону технічних видів спорту “Мототрек”, аби забезпечити його належну підготовку до проведення у 2013 році в Рівному Чемпіонату світу зі спідвею серед юніорів. Звичайно, до цієї ініціативи можуть долучитися й інші депутати обласної ради. Між іншим, на стадіоні технічних видів спорту, на який не оформлене право власності у громадської організації, є приватна структура, що вже оформила право власності на частину стадіону, який у свій час становив цілісний майновий комплекс.
- Опозиції не вдалося перешкодити планам провладної більшості стосовно переведення половини стадіону “Авангард” в обласну комунальну власність. Які наслідки це матиме?
- Навряд чи це сприятиме досягненню центральною спортивною спорудою Рівненщини стандартів хоча б національних змагань, я вже не кажу про змагання європейського або світового рівня з футболу, легкої атлетики та інших видів спорту, які раніше успішно культивувалися в області. На мою думку, проголосоване обласною радою рішення - результат колективної безвідповідальності її провладної більшості. Нагадаю, що відповідно до проектної документації, за якою споруджувався “Авангард”, територія стадіону становила 15 гектарів, а нині - втричі менше.
22.11.2012 | Спілкувався Олесь ДУБОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 22.11.2012p. На головну сторінку |