Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №582 від 20.12.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Вшанування

Чорнобильцям придбають житло

Чорнобильцям придбають житло

Пересторога всій Землі І людству теж пересторога - Звучить удень, в нічній імлі, Проймає все життя тривога... Чорнобиль - слово, як набат, То наше пекло, наша доля... (Володимир Матвієнко)

14 грудня не випадково обрали для вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Саме цього дня 1986 року завершили будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком.

У Рівному учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС вшанували панахидою та покладанням квітів до пам’ятника “Жертвам Чорнобильської катастрофи”. Нині на Рівненщині проживає 4 379 ліквідаторів. Присутнім представили ікону “Чорнобильський спас”, яку написав ліквідатор, житель села Синів Гощанського району Олександр Лаврик. Помолитися перед образом зможуть усі охочі у храмі Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у Рівному, в якому образ зберігатиметься і надалі.

Принагідно голова Рівненської ОДА Василь Берташ запевнив, що на Рівненщині дбатимуть про посилений захист чорнобильців. Для цього він обговорив з представниками громадських організацій Рівненщини, що відстоюють інтереси потерпілих від аварії на ЧАЕС, проблеми, які нині їх хвилюють.

Зокрема, пільговики просили, щоб у Головному управлінні праці та соціального захисту населення після створення Департаменту діяло окреме управління у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Василь Берташ запевнив, що їх побажання врахують, і соціальним захистом краян опікуватимуться ті фахівці, до яких вони зверталися роками.

Ще пільговики переймалися чутками про закриття обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. Очільник області наголосив, що спеціалізований медзаклад функціонуватиме і обслуговуватиме людей. Більше того, нині вивчають можливість збільшення його фінансування. Також очільник області запропонував представникам громадських організацій із усіх районів обговорити Волинську модель забезпечення чорнобильців безкоштовними рецептами на ліки, оскільки на діючу систему вони нарікають. Якщо практика сусідів пільговиків Рівненщини влаштує, Василь Берташ пообіцяв винести їхнє клопотання на затвердження сесії облради.

Водночас цьогоріч на придбання житла чорнобильцям із держбюджету виділили 11 мільйонів 700 тисяч гривень. 17 угод на придбання квартир уже уклали, ще більше 20 помешкань нині підбирають, враховуючи необхідну площу, вартість і місто, в якому хоче проживати чорнобилець, розповіли на зустрічі. Разом із тим, у Рівненському районі для краян, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС, нині відводять новий масив під забудову. Так, у рамках підписаної тристоронньої угоди між облдержадміністрацією, облрадою та обласною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану 143 земельні ділянки вже одержали афганці. Таку ж угоду про взаємодію і співпрацю підписали торік із обласним громадським об’єднанням “Союз Чорнобиль”. Тож Василь Берташ запевнив, що пільговики обов’язково одержать ділянки під забудову.

20.12.2012Рівне-Ракурс №10 від 20.12.2012p. 
На головну сторінку