Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №582 від 20.12.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Судова тяганина

Існуюча неіснуюча плата

Приватне підприємство “Рівнетеплоенерго” через суд намагається стягнути з громадян, що вже давно користуються індивідуальним опаленням, плату за нібито опалення їх домівок. Такий прес-реліз днями редакція отримала від Заслуженого юриста України та кандидата юридичних наук Михайла БУЗИНАРСЬКОГО, який взявся захищати інтереси громадян, у яких за ненадані послуги вимагає гроші приватне підприємство.

- Це нонсенс, коли послуга не надається, а платити - примушують, - каже Михайло Бузинарський. - Думаю, це пов’язано з корупційними схемами та тіньовими оборудками керівників теплопостачальних підприємств і, можливо, операторів ринку. Адже газ, що мав спалюватися на опалення осель, де встановлені індивідуальні котли, та інші видатки на опалення списуються у витрати підприємства, отже, таким чином підприємство може ухилятися від сплати податків з метою отримання надприбутків.

У суді на запитання, як саме обігріваються домівки, в яких демонтовано систему централізованого теплопостачання, а опалення здійснюється за рахунок автономного теплопостачання, представник “Рівнетеплоенерго” пояснив, що це не має значення і взагалі становить комерційну таємницю.

Дивно, але така позиція палко підтримується чиновниками міського управління ЖКГ. Чиновники стверджують, що незважаючи на те, що послуги фактично не надаються, громадяни повинні за них сплачувати приватному бізнесу, зазначає Михайло Бузинарський. І додає, що виграш цієї справи може стати прецедентом національного масштабу. Адже кількість таких, нібито споживачів, вимірюється сотнями тисяч родин по всій країні, яких оператори ринку змушують платити за те, чого люди не отримали.

Редакція звернулася по інформацію до теплопостачального підприємства з метою з’ясувати наміри і позицію структури. У “Рівнетеплоенерго” нам підтвердили, що справи злісних неплатників послуг справді наразі розглядає суд. Паралельно зазначили, що декілька справ справді стосуються власників автономного опалення. А все тому, що встановивши автономку в себе у квартирі, споживачі не пройшли процедуру відключення від мереж централізованого опалення. Відтак, отримують дві послуги відразу і, звісно, квитанції на тепло.

Конкретно щодо вищезазначеного випадку у “Рівнотеплоенерго” повідомили: “Рівнянин подав зустрічний позов до суду щодо неправомірного нарахування йому послуги за опалення нашим підприємством, після того, як ми через Феміду почали вимагати у нього погашення боргів. При цьому він самовільно відключив оселю від мереж централізованого опалення і постачання гарячої води, що є прямим адміністративним порушенням. Відповідно до абз.2 п.25 Правил, таке самочинство тягне за собою накладення санкцій відповідно до положень статей 96, 150 Кодексу про адміністративні правопорушення”.

Згідно з “Правилами надання послуг з централізованого опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання споживач має звернутися з письмовою заявою про відключення до спеціально створеної Міжвідомчої комісії з питань відключення від мереж ЦО і ГВП (що діє при управлінні житлово-комунального господарства) із зазначенням причин відмови від послуг теплопостачання. Відповідно, винятково цей орган уповноважений приймати рішення про відключення споживачів від мереж теплопостачання та видачу відповідних дозволів. При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

ТОВ “Рівнетеплоенерго” зупиняє проведення відповідних нарахувань, надання послуг з теплопостачання виключно на підставі акту про відключення від мереж ЦО і ГВП, що складається після погодження проекту індивідуального (автономного) теплопостачання, який підлягає затвердженню Міжвідомчою комісією.

20.12.2012



Рівне-Ракурс №10 від 20.12.2012p. 
На головну сторінку