№582 від 20.12.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Підказка
Ми, українці, через широту своєї натури, особливу щедрість, притаманну нашому національному характеру, любимо дарувати й одержувати на свята і, зокрема, на Новий рік, велику кількість недорогих подарунків замість одного, хоча і дорогого презенту. Будь-яка дитина буде невимовно щаслива, побачивши під ялинкою гору різнокольорових коробочок з подарунками, і засмутиться, якщо отримає від батьків тільки одну маленьку коробочку з дорогою моделлю гоночного автомобіля. Зовсім інші уявлення про Новорічні подарунки існують в інших країнах світу.
Англійці вважають неприйнятними широкі жести на подарунки. Вони ніколи не виберуть дорогий ексклюзивний сувенір або ювелірну прикрасу. Їх улюблені подарунки - недорогі дрібнички: брелоки для ключів, кухлі для пива, ароматичні свічки, симпатичні сувенірні ляльки і хитромудрі ложечки для заварювання чаю. Ці дрібниці - ознака їх щирості і прихильності до вас.
Американцям, навпаки, належить пальма першості з дарування дорогих презентів. У середньому, американець витрачає на подарунки від 50 до 800$. Вони дарують один одному сигари, вина, парфуми, шарфи, кофти, дрібнички. Подарунки прийнято дарувати з чеком. Чек потрібен для того, щоб за потреби можна було повернути подарунок назад до магазину, де у перших числах січня спостерігаються великі черги бажаючих здати товар. Тому останнім часом серед американців зростає популярність на так звані подарункові сертифікати.
Бельгійці підходять до вибору подарунка не просто, як до приємного проведення часу, але як до відповідального заходу. Сенс подарунка пояснюють усно або на картці, яка додається до нього, і вибір ніколи не буває випадковим. Вони завжди прагнуть подарувати те, що справді необхідно людині, те, що їй знадобиться.
Болгари на Новий рік дарують кизилові палички, які уособлюють все найкраще в наступному році. А молодь, обходячи навколишні будинки, вітає кизиловими гілочками господарів. Відзначимо, що в цій традиції відображено переказ про чудотворну силу цього дерева. Болгари, зібравшись на новорічне торжество, на кілька хвилин гасять світло. Ці хвилини називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких оберігає темрява.
Угорці люблять дарувати один одному книги, теплі шкарпетки, санки. Діти ж дарують старшим власні вироби ручної роботи.
Голландські дітлахи отримують у подарунок на Новий рік пакетики з пиріжками і солодощами, які, за переказами, кладуть у їхнє взуття волхви.
Ескімоси Гренландії дарують один одному на Новий рік вирізані з льоду фігурки моржів і білих ведмедів.
Греки - ні що інше, як камінь, говорячи при цьому таке: “Нехай гроші господаря будуть такі ж важкі, як цей камінь”. Не обходиться, звичайно, і без стандартних подарунків, таких як кошик з шампанським та вином. Останнім часом як новорічний подарунок жителі Греції часто дарують один одному нову колоду карт.
Для жителів Данії головне - урочистість події, тому до подарунків вони ставляться не надто серйозно, зазвичай дарують щось простеньке. При цьому під ялинкою діти нічого не виявлять, в пошуках подарунків їм доведеться облазити весь будинок або квартиру. Йдучи в гості, датчани зазвичай приносять з собою свічки різних розмірів і форм.
Китайці дарують на Новий рік парні предмети, що символізують єдність, сімейну гармонію. Неприйнятним подарунком для китайців є годинник, бо хронометраж в їхній свідомості пов’язаний зі смертю.
Німці люблять дарувати на новорічне свято книги, не випадково ця нація вважається найбільш читаючою у світі. Але найприємнішим сюрпризом тут вважають подорож, напрям і тривалість якої залежить вже від сімейного бюджету.
Португальці особливе значення надають саморобним подарункам: мереживним скатертинам і серветкам, вишитим вручну гобеленам, дерев’яному посуду, виготовленому власноруч, різьбленим свічникам, скринькам і рамкам для фотографій.
Для фінів універсальним подарунком є спортивне спорядження і свічка - символ любові і дружби.
Французи вважаються прихильниками оригінальних і непрактичних подарунків. Найчастіше їх вибір зупиняється на незвичних сувенірах або листівках. Незважаючи на те, що Франція - країна прекрасних парфумів, дарувати парфуми заміжній француженці не можна.
Шведи традиційно дарують один одному саморобні свічки. Так повелося через те, що взимку за Полярним колом рано темніє, а світло символізує дружбу, привітність, веселощі.
Японці дарують один одному “осейбо” - традиційні нехитрі подарункові набори. Баночки з консервами, шматки ароматного туалетного мила. І звичайно, інші необхідні в повсякденному житті речі. Образити японця можна, якщо подарувати йому на Новий рік квіти. Вважається, що такі подарунки мають право робити тільки члени імператорського роду. Від простого смертного японець квітки не прийме.
20.12.2012 |
Рівне-Ракурс №10 від 20.12.2012p. На головну сторінку |