№583 від 27.12.2012p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
На новорічні свята ми завжди збираємося у компанії родичів, друзів чи знайомих, з якими давно не бачилися. А тому хочеться ці святкові моменти зберегти на фотографіях.
Зробіть тестову фотографію
Ще до того, як гості зберуться, зробіть декілька тестових “пострілів”. Це допоможе вам правильно вибрати освітлення: увімкнути, забрати, а може і зовсім вимкнути певні джерела світла. Якщо ви фотографуєте на ручних налаштуваннях фотоапарата, то тестові фотографії допоможуть вам правильно підібрати параметри ISO, діафрагми та витримки.
Не змушуйте людей позувати
Сядьте всі на дивані, посміхніться, зробіть щасливі обличчя та скажіть “Си-и-и-и-р”. Хтось може посміхатися щиро, а хтось ні. Тому люди на таких фотографіях виглядають неприродно. Звісно, що вам не уникнути декількох постановочних фотографій, але пам’ятайте, що вони погано передають те, що відбувалося під час свята.
Подивіться на все, що відбувається очима фотожурналіста. Намагайтеся помічати цікаві моменти. Ось дитина посміхається, розгортаючи свій подарунок, ось дідусь заснув на дивані, а це сестра намагається крадькома на кухні поласувати солодощами. Саме такі моменти, коли люди чимось зайняті, найцікавіше переглядати на фотографіях. А постановочні фотографії можуть показати лише список присутніх на святкуванні.
Подбайте про освітлення
Фотограф, насамперед, повинен звернути увагу на освітлення. Яке освітлення у кімнаті, в якій ви перебувати? Яскраве світло із вікна чи тепле світло від ламп розжарювання та дрібних лампочок різдвяного декору? Ос вітлення - це фактор, який найбільше впливає на якість фотографії і може зробити її неповторною, або ж зіпсувати. Придивіться до яскравих кольорів у кімнаті та використовуйте різні налаштування фотоапарату, щоб спробувати їх відобразити на фотографії.
Не бійтеся ручних налаштувань фотоапарата
Регулювання світлочутливості матриці (ISO), діафрагми та витримки не є складними, якщо знати основи експозиції. Немає нічого поганого у використанні автоматичних налаштувань. Вони є незамінними у ситуаціях, коли освітлення або події змінюються досить швидко. Але щоб отримати художню фотографію, автоматичних налаштувань буде замало. Особливо, коли ви намагаєтеся сфотографувати тепле світло новорічних прикрас у кімнаті із низьким рівнем освітлення.
Вивчіть краще можливості свого фотоапарату. Деякі фотокамери можуть мати режими “М” - повністю автоматична зйомка, режим “Av” - зйомка із пріоритетом діафрагми, та “Tv” - зйомка із пріоритетом витримки. Не бійтеся експериментувати. А якщо щось не виходить, то ви завжди зможете перемикнутися назад в автоматичний режим.
Використовуйте серійну зйомку
Багато навіть не любительських фотоапаратів оснащені функцією серійної зйомки. Пам’ятайте, що кожен момент неповторний. Тому, використовуючи серійну зйомку, ви завжди зможете вибрати той кадр, який найкраще передає цей момент.
Розкажіть через фотографію історію
Пам’ятаєте, у другому пункті говорилося про те, що не потрібно заставляти людей позувати. Так ось, кожна ваша фотографія повинна розказувати певну історію. Думайте про цю історію, коли робите фотографію.
Що люди на ваших знімках роблять? Чи вони розгортають подарунки, милуються феєрверком, чи весело жартують за святковим столом? Відчуйте ці емоції та спробуйте їх зафіксувати на фотографії. Під час перегляду таких фотографій, ви наче знову повертаєтеся до того моменту і переживаєте ті самі емоції.
Зверніть увагу на композицію
Вивчіть правила композиції, зокрема, правило “золотого січення”, і ваші фотографії будуть виглядати більш привабливо. Не поміщайте на фотографію зайвих предметів. Фотографуйте людей із рівня їхніх очей. Тому, якщо ви фотографуєте дитину, то присядьте. І не розташовуйте завжди об’єкти зйомки у центр фотографії, такі фотографії переглядати нудно.
Спробуйте зробити фотографію зі спалахом і без нього
Спалах завжди нівелює багато важливих деталей. Зокрема, використовуючи спалах, ви ніколи не зможете передати природне освітлення в кімнаті та красу новорічних гірлянд. Тому, спробуйте деякі фотографії зробити без використання спалаху.
Використовуйте штатив
Штатив дозволить вам використовувати великі витримки, щоб передати природне освітлення у темному приміщенні. При тривалій витримці новорічна ялинка у темній кімнаті може дуже гарно виглядати.
27.12.2012 |
Рівне-Ракурс №10 від 27.12.2012p. На головну сторінку |