№585 від 10.01.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Реалії
Саме до такого способу проживання закликав звикати рівнян міський голова рівного Володимир Хомко.
Вся суть проблеми полягає в тому, що гроші на стерилізацію тварин закладають, а от хто виконуватиме цю функцію невідомо. Першочергово фінансування надавали одній з громадських організацій, яка не змогла нічого зробити. Адже чиновники вирішили, що після кількамісячної співпраці із громадською організацією “Під егідою” справа так і не зрушила з місця. Тож опіку над притулком для бездомних тварин у Рівному віддали КТП-1728, а от голова правління рівненської обласної громадської зоозахисної організації “Під егідою” Тамара Лук’янчук, яку взяли на роботу в комунальне підприємство, контролюватиме весь процес.
Та наразі міських депутатів не дуже влаштовує така розкладка ситуації. Адже здавалося б, що весь процес узгоджено, а справа лише у фінансуванні, але чомусь діло далі розмов не просувається.
- Я розумію, що краще кричати, аніж щось робити. Але хочу поставити елементарне запитання - скільки коштує стерилізація кішки чи собаки? Це не двісті гривень, про які ви говорили - собівартість 320 гривень, - зазначає депутат Рівнеради Юрій ЗАПОРОЖЕЦЬ. - Я розумію, що міська рада сказала, що це дорого, тому й не знайшли контакт з людьми, що хотіли цим займатися. Але нам необхідно це зробити, бо поки ми не почнемо цивілізованим методом стерилізувати бродячих собак, ми не зможемо контролювати чисельність цих тварин. Так, звісно, ми можемо звернутися до того, що нам пропонує Програма регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Рівне на 2012-2016 роки, за якою ми зможемо їх стріляти. Ви хочете саме цього?
- Давайте будемо говорити без емоцій, а конструктивно, - апелює депутат міськради Сергій ПАЛАДІЙЧУК. - Я особисто не словами, а справами захищаю безпритульних тварин, адже підібрав і стерилізував одну собаку. І нині вона живе в мене вдома. Тому знаю, що у ветеринарній клініці, яка є комерційною структурою, стерилізація однієї тварини обходиться у 250 гривень.
Підтримав дискусію і міський голова.
- Всі повинні розуміти, що в Рівному буде стерилізовано стільки собак, на скільки ми знайдемо кошти. Притулок не створюється для того, щоб там перебували всі безпритульні собаки. Він створюється лише для того, щоб собаки, які стерилізуються, тимчасово там перебували. Далі собаки розділяються на три ланки - одних забирають люди із притулку, інших знищують, якщо вони хворі, а всі решта випускаються знову в місто. Подобається нам це чи ні, але ми повинні звикнути жити серед собак, - зазначає міський голова Рівного Володимир ХОМКО.
- Я постійно голосую за прийняття усіх цих програм, але люди на практиці не бачать результату всіх наших балачок. Люди згідні, щоб не вони серед собак жили, а собаки серед людей. Ми закладаємо кошти, але хто їх освоює? - Зазначив Анатолій ЧУГУЄВЕЦЬ.
У результаті за внесення змін до програми депутати проголосували позитивно. А от наскільки вирішуватиметься проблема із безпритульними тваринами, побачимо з часом.
10.01.2013 | Юлія ГОЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 10.01.2013p. На головну сторінку |