№586 від 17.01.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Перевіримо на собі
Шановні читачі! Ми розпочинаємо цикл публікацій про шкідливі звички. Про те погане, чого людині кортить спробувати у житті, але що потім їй завдає нищівного удару. Тютюн, алкоголь, наркотики, шкідлива їжа - усе це не лише спустошує наші кишені, але скорочує життя на десятки років. Випуск за випуском ми доводитимемо вам, що світ навколо нас - прекрасний і без “хімії”.
Про цю шкідливу звичку в суспільстві існує багато помилкових даних. Ми неодноразово чуємо навіть таке: курити корисно, у кожної людини є в тілі нікотин, тому що організм людини сам його продукує. Це брехня! Нічого корисного в курінні немає. Люди плутають нікотин з нікотиновою кислотою. Нікотинова кислота - це різновид вітаміну B3, у промисловості з нікотину отримують нікотинову кислоту. А організм людини нікотинову кислоту отримує завдяки синтезу амінокислот (амінокислоти - складові, “цеглини” білків), зокрема, від триптофану. Тобто куріння, як спосіб поповнити організм нікотиновою кислотою, є помилковим докорінно.
Історія походження
Тютюн вирощували в Америці задовго до того, як її відкрили європейці. До Європи цю рослину завезли наприкінці XV століття і вирощували як декоративний та лікарський засіб.
У 1560 році французький амбасадор у Португалії Жан Ніко приніс у подарунок своїй королеві Катерині Медичі листя тютюну, подрібнене на порошок для нюхання. На його думку, воно мало лікувальні властивості, зокрема, рятувало від головного болю. Від прізвища цього посла і походить назва основного активного компоненту тютюну - нікотину.
Спершу куріння переслідувалося, і курців жорстоко карали. В Англії - навіть на смерть, а голови з люлькою в роті виставлялися на площах. У Туреччині злісних курців саджали на кіл. У Персії - відрізали губи і ніс. В Італії римський папа Урбан VII відлучав від церкви.
А що спонукало вас?
Незважаючи на різні попередження Мінохорони здоров’я, щороку в Україні кількість курців зростає. Курить все більше жінок, дівчат, починають з багатозначним прищуром затягуватися підлітки і просто діти. І це при тому, що в цивілізованому світі щодня курців стає все менше!
Чому ж розумні люди, які щодня читаючи про небезпеку куріння на пачках, все ж купують цигарки і продовжують палити?
Кожен знаходить для себе своє. Для одних, це спроба стати дорослішим, змінити себе. Для інших сигарета - це спосіб зняти стрес. Це звична справа, як теребіння хусточки. Деякі клацають запальничками або крутять ручку, або постійно перекушують, або перекладають чотки, або... курять. Адже це так звично, це ніби заспокоює.
Треті курять, тому що думають, що це модно. Часто з цієї причини починають палити дівчата.
Четверті починають курити, щоб стабілізувати або скинути вагу. І це найчастіше допомагає! Особливо це помітно, коли вже курець зі стажем кидає палити. Він гладшає! І тоді... тоді він знову бере сигарету, і знову скидає вагу! Що це, цілющі властивості тютюну? Розберімося. Тютюн, нікотин - це отрута. Коли здоровий організм працює на повну силу, а людина любить поїсти, вона гладшає. Але коли організм починає приймати отруту, то перестає бути здоровим, йдуть обмінні порушення, речовини починають гірше засвоюватися. Людина їсть, а засвоюваність їжі знижується. Вага зростає повільніше або стабілізується. І варто людині кинути палити, зникає таке собі гальмо на обмін речовин. Зраділий організм, скинувши тяжку ношу, починає з ентузіазмом працювати, заготовлюючи запаси про запас. Але не тут-то було! Людина, що не очікує такої прудкості від самого себе, дивлячись на зростаючу вагу, з переляку знову починає палити. Вага перестає рости, навіть трохи спадає.
А чи потрібно було курити? Звичайно, це набагато легше, ніж взятися за своє здоров’я. Переглянути своє харчування, відмовитися від чогось смачного, в чомусь себе обмежити. Збільшити фізичну активність. Набагато простіше просто курити. І продовжувати ще більше гробити своє здоров’я. І курінням, і неправильним харчуванням, і низькою фізичною активністю створюється таке собі порочне коло, звідки з роками все важче вирватися. Чи не так, панове курці?
17.01.2013 |
Рівне-Ракурс №10 від 17.01.2013p. На головну сторінку |