Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №587 від 24.01.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Перевіримо на собі

Починаємо ЖИТИ

Починаємо ЖИТИ

Причини, чому ми починаємо курити - у кожного свої. Кожен у цій звичці знаходить щось позитивне та індивідуальне. З часом приєднується і фізична залежність. І вже не викуривши сигарету, чогось не вистачає.

Ми не лякатимемо вас страшними хворобами, просто опишемо, що відбувається в організмі людини, яка курить. А ви вже самі вирішуйте, хочете, щоб це відбувалося з вами, прагнете прожити на років 15 довше.

Спочатку розберемося, що таке тютюновий дим? Небезпечного характеру йому надають: ацетальдегід, ацетон, аміак, бензол, бутіламін, диметиламін, ДДТ, етиламін, формальдегід, сірководень, гідрохінон, метиловий спирт, метиламін, сполуки нікелю і піридин. Не думаю, що хтось погодився б прийняти ці речовини в їх звичайному вигляді.

При цьому не забуваймо, що дим діє не тільки на активних, але і на пасивних курців. Доведено, що тютюновий дим впливає на некурящого набагато сильніше, ніж на того, хто палить! А тепер уявіть, що це дитина. Підраховано, що кожна викурена цигарка скорочує життя людини на 5,5 хвилин, а середня тривалість життя людини, яка курить, на 15 років менше в порівнянні з некурящими людьми. Приблизно 25% регулярних курців сигарет помре передчасно через куріння.

Що відбувається при курінні

Спочатку дим потрапляє в бронхи, а потім - у легені. При цьому ушкоджуються епітелії, що вкривають стінку бронхів. У людини розвивається хронічний бронхіт курця, що супроводжується постійним кашлем, відходженням мокротиння. Може статися закупорка бронха, часто розвивається бронхіальна астма. При цьому знижується місцевий імунітет, що також сприяє розвитку інфекції у дихальних шляхах. Чи не правда, досить неприємно постійно кашляти? Або коли поруч з тобою працює така людина.

Під дією тютюнового диму порушується синтез і функція сурфактанту, що знаходиться в альвеолах легень. Звичайно ж, легені при цьому працюватимуть набагато гірше, розвивається задишка.

Під дією нікотину знижується загальний імунітет, тому що отрута порушує обмін речовин. Організм не може виробляти достатню кількість потрібних для захисту клітин. А тому курець частіше хворіє простудними і інфекційними захворюваннями. Крім того, тютюновий дим призводить до підвищеного синтезу імуноглобулінів Е, в результаті чого можуть розвиватися алергічні реакції.

Потрапляючи в організм, нікотин взаємодіє з оксидом азоту, утворюючи речовини, які сприяють розвитку ракових захворювань. Під впливом диму клітини починають змінюватися, причому є великий ризик, що в один прекрасний момент клітина перетвориться на ракову.

Тютюновий дим пошкоджує і стравохід, у результаті чого розвивається його запалення, проблеми з проходженням їжі, сприяє підйому артеріального тиску. Крім того, сам нікотин звужує судини. Разом з цим куріння сприяє розвитку станів, що призводять до утворення тромбів. А тромби, як відомо, закриваючи просвіт судин, можуть призвести до гангрени і ампутації кінцівок, інсульту, інфаркту і навіть смерті!

Жінка-курець швидше “в’яне”, втрачає красу, привабливість, що особливо помітно після сорока років, у порівнянні з некурящими. Жінок, що палять, частіше турбують головні болі, вони гостріше реагують на зміни погоди, на магнітні бурі.

Компоненти тютюнового диму, “вбудовуючись” в обмін речовин, діють як наркотик в організмі курця, викликаючи звикання, тобто фізичну залежність. Організм, перебудовуючись на інший лад під дією нікотину, постійно потребує все нових і нових його надходжень. А тому людина, яка спочатку палить час від часу, починає відчувати фізичну потребу в курінні. Людина стає наркоманом, рабом сигарети.

Як бачите, за такою, здавалося б, невинною звичкою, мало привабливого. А ми ще не говорили про соціальні моменти та фінансовий бік справи.

24.01.2013



Рівне-Ракурс №10 від 24.01.2013p. 
На головну сторінку