№588 від 31.01.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Сесія
АЗС у Рівному не будуватимуть. Така ситуація у місті цілком можлива, та ще й до 2020 року. Для цього в порядок денний сесії міської ради внесли, а потім і підтримали, додаткове питання “Про накладення мораторію на будівництво автозаправної станції”.
Постійні мітинги, звернення, заяви, погрози та депутатські рішення так і не дають жодних результатів. Люди у відчаї, адже біля будинків може з’явитися не довгоочікуваний дитячий майданчик, а автозаправна станція. Тоді під вікнами мешканців не стихатиме шум та гуркіт машин, а в оселях смердітиме пальним.
Ще більшого розчарування у ситуації людям додав програш у суді.
- Ми програли Господарський суд, і вже подали заяву на апеляцію. Та нам необхідно підтримати людей. Для цього я пропоную ввести мораторій на будівництво автозаправки. Завдяки цьому ми зможемо уповільнити будівництво, хоча мораторій, це за великим рахунком, заборона, - розповідає депутат міської ради Олександр ЛАЩУК.
Таке рішення міські обранці спочатку сприйняли неоднозначно. Вони засумнівалися, чи буде воно дієвим.
- Заправок, які вже мають дозволи на проведення робіт, мораторій не стосуватиметься, - наголосив начальник міського управління земельних ресурсів Роман ГРЕСЬКО.
- Варто наголосити, що будівництво АЗС здійснюється лише згідно з генпланом. Але чинні дозволи ми зупинити не зможемо, - зазначив заступник начальника управління містобудування та архітектури Сергій БОЛІЩУК.
А от депутат Рівнеради Сергій ВАСИЛЬЧУК зазначив: “Ми маємо рішення про заборону будівництва гаражів і воно діє. Якщо аналогічне рішення прийняти щодо заправок, то й їх не будуватимуть. Але залишається інша проблема, наскільки воно буде законним?”
Врешті-решт, 40 міських обранців таки підтримали рішення про мораторій.
Однак міський голова Володимир ХОМКО висловив свої побоювання з цього приводу.
- Я думаю, що прийняття рішення - це постріл по горобцях. Адже жодної юридичної сили воно не має. Безумовно, я проти будівництва АЗС, але розумію, що більшість речей, які говорять у сесійній залі - це розмови на публіку. Ми не маємо права встановлювати мораторій, ми можемо змінити генеральний план чи прийняти інші дії. Тим більше, що ще 2003 року був виданий дозвіл на оренду землі саме під будівництво АЗС. І тепер нам доводиться судитися проти свого ж рішення. Окрім цього, місто навіть не надає дозвіл на будівництво. За новими законами це прерогатива Державної архітектурно-будівельної інспекції. Ми даємо лише містобудівні обмеження, а безпосередньо будівництво не контролюємо.
31.01.2013 | Юлія ГОЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 31.01.2013p. На головну сторінку |