№590 від 14.02.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Зустріч випускників
Дружня атмосфера, наповнена спогадами, мріями та щирим спілкуванням заповнила стіни Національного університету водного господарства та природокористування. 9 лютого вперше за історію університету керівництво вузу вирішило провести таку масштабну зустріч студентства НУВГП. З різних куточків України та світу до альма-матер завітали випускники всіх років та поколінь.
- Наразі стан матеріально-технічної бази університету потребує покращення. Нам потрібно оновлювати обладнання, комп’ютерну техніку, робити ремонти у навчальних корпусах та всебічно розвивати наш вуз. Тому вже сьогодні у НУВГП проходять структурні зміни. Відповідно до програми розвитку вузу на 2012-2020 роки, ми поставили перед собою мету отримати найвищий статус - дослідницького університету, - розповідає президент НУВГП Микола СОРОКА. - Зважаючи на це, у найближчому майбутньому в університеті з’являться нові навчально-наукові інститути, нові напрямки підготовки спеціалістів, науково-дослідницькі лабораторії гідравліки, гідротехніки, гідроенергетики та меліорації. Для покращення умов працевлаштування випускників відкрито чотири навчально-консультативні центри в Криму, м.Прилуки Чернігівської області, м.Слов’янськ Донецької області, м.Виноградово Закарпатської області. Подібного типу центри для заочно-дистанційного навчання ми плануємо відкрити в обласних центрах України на базі обласних басейних управлінь водних ресурсів або технічних шкіл Держводагенства України. Саме такі дії допоможуть вузу піднятися на новий рівень.
- Очолюючи Державне агентство водних ресурсів України, я можу із впевненістю заявити, що випускники водного університету гідно відстоюють честь вузу. Адже у вищезазначеній галузі працює більше 30 тисяч людей, з них 8 тисяч інженерів, і варто наголосити, що з усього професійного складу 65% працівників - це випускники НУВГП, - зазначає голова Державного агентства водних ресурсів України Василь СТАШУК. - Спільні практики, семінари, науково-дослідні роботи та конференції між нашим міністерством та випускниками водного університету - це першочергові цілі, які ми реалізовуватимемо вже цього року. Адже студенти повинні на практиці бачити, з чим їм доведеться працювати у майбутньому.
Між іншим, НУВГП упродовж багатьох років є одним із провідних вузів в Україні. Його випускники - це справжні фахівці своєї справи, і це не просто слова, а всім добре відомі факти. Зокрема, Герой Радянського Союзу Іван Зайцев, Герої Соціалістичної праці Григорій Авраменко, Микола Боня, Костянтин Глуховський, представники державних органів керівництва як України, так і Рівненщини - Василь Сташук, Віктор Хорів, Василь Драч, Іван Денисенко, Василь Берташ, Юрій Кічатий, Володимир Хомко, народні депутати України - Микола Поровський, Юрій Ширко, Микола Нощенко, Сергій Олексіюк, Ігор Єримеєв, Василь Грицак - це всім відомі люди, які зробили значний вклад у розвиток держави. І сьогодні вони з радістю пригадують, як проходили їхні роки життя у вузі.
- Дружні зв’язки, що ми здобули у цьому навчальному закладі, не втрачаються з роками. Тому я часто згадую студентські роки, друзів та викладачів, - згадує випускник НУВГП, голова Рівненської області Василь БЕРТАШ. - Випустившись із університету, ми всі мали направлення на роботу. Одного разу мені довелося бути в будівельному загоні у Чернігівській області. Саме там керівником одного з підприємств був випускник водного університету, який прийняв нас не просто, як працівників, а як рідних людей. Тому ті професійні та дружні істини, що ми здобули в альма-матер, не зникають і з роками. Водний університет - це гордість нашого краю, адже його випускники є справжніми фахівцями у своїй галузі.
- Для мене почесно сьогодні констатувати той факт, що я є випускником механічного факультету, на той час ще Інституту водного господарства. Вищезазначений факультет був одним із найважчих, адже перед нами ставили складні інженерні завдання, які ми повинні були вирішувати, - розповідає випускник НУВГП, голова обласної ради Рівненської області Юрій КІЧАТИЙ. - За радянських часів водний університет був одним із найпрестижніших навчальних закладів, тому зараз нам необхідно повернути популярність вузу. Для цього студенти та професори закладу активно впроваджують нові ідеї, а ми зі свого боку підтримуємо їхні починання.
- Всі найкращі спогади молодих років пов’язані саме з навчанням в університеті. Мені довелося і навчатися, і працювати у цьому вузі. Приємно сьогодні у стінах університету зустрічати друзів, бачити знайомих, дізнатися, як склалося їхнє життя. Більшість із випускників університету - це успішні люди: професори, кандидати наук, підприємці, державні службовці. А це високий показник, який свідчить про те, що навчальний заклад дав нам чудову наукову базу та поштовх у майбутнє, - зазначає випускник НУВГП, міський голова Рівного Володимир ХОМКО.
- Я закінчила факультет економіки та організації водного господарства. Це був перший випуск економістів вишу. Після закінчення вузу вже пройшло 32 роки, та заходячи в навчальний заклад, у пам’яті одразу спливають спогади юних років - навчання, танцювальні вечори та студентські друзі, - розповідає директор департаменту фінансів Рівненської ОДА Людмила КУШНЕР. - Так склалося, що з цим вузом пов’язане все моє життя. Адже тут навчалися мої діти, зять, невістка, і саме тут я зустріла свого чоловіка.
Відтак, для кращої самореалізації студентів керівництво вузу планує і надалі всебічно допомагати випускникам у подальшому працевлаштуванні та опануванні на практиці своєї майбутньої професії.
14.02.2013 | Юлія ГОЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 14.02.2013p. На головну сторінку |