Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №590 від 14.02.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс житейський

КУРЙОЗИ

Видатний український письменник і науковець Іван Франко принагідно повторював відомий вислів про те, що гумор є невід’ємною ознакою кожного справжнього таланту. Причому стосується це не тільки “ліриків”, а й “фізиків”. Більше того - художників, музикантів, полководців, педагогів. Скажемо ширше: почуття гумору, іронія й самоіронія - це ознака кожної високорозвинутої особистості. Перед вами - добірка курйозних випадків із життя відомих письменників, композиторів, інших видатних осіб. Це тільки дещиця зі світової скарбниці документального, високого гумору, гумору спонтанного, іноді просто разючого. Читаймо, мотаймо на вус, а в кого нема вуса - на щось інше, і так ми трохи наблизимося до геніальності цих людей, і в чомусь, може, станемо, як вони.

ВИРІШАЛЬНИЙ ЧИННИК

Малообдарована співачка, про концерти якої кричали афіші, поцікавилася у композитора Брамса, що він думає про майбутній концерт.

Брамс запитав:

- А ви, пані, готові до концерту?

- О, так! Може, ви послухаєте мене зараз?

- Ні, ні, - швидко заперечив Брамс, - я тільки хотів дізнатися, чи готове у вас до концерту плаття й чи куплені рукавички?

- Звичайно, але чому вас цікавлять ці дрібниці?

- Просто, якби ви не зробили всього цього, я радив би вам скасувати концерт.

БУМЕРАНГ

Під час репетиції однієї з ораторій Ліста оркестр грав хто в ліс, хто по дрова, і композитор, махнувши в розпачі диригентською паличкою, вигукнув:

- Панове, але ж це чистої води балаганна музика!

На мить запанувала мертва тиша, а тоді хтось позаду пробурчав:

- Так це ж не ми її написали!

ГЕНІАЛЬНИЙ РУКАВ

Одного разу у Відні до Берліоза підбіг маленький жвавий чоловічок:

- Пане Берліоз, я великий прихильник вашого грандіозного таланту... Дозвольте доторкнутися руки, яка написала “Ромео і Юлію”!

З цими словами він учепився в рукав композитора й блаженно завмер.

- Пане, - обережно торкнув його за плече Берліоз, - тримайтеся ліпше за інший рукав: я маю звичку писати правою рукою.

НИЗКА ЧАРІВНИХ ЗМІН

Чи завжди можна визначити наперед майбутнє людини? Важко сказати. Ось три характеристики, даних одному й тому ж школяреві.

У 1825 році: “...поведінки чесної, старанності неослабної, успіхів відмінних”. Усього лише за рік: “...здібностей хороших, лінивий і навіть дуже, успіхів мізерних”. У 1830 році: “...поведінки чесної, здібностей непоганих, але через лінощі рідко з’являвся в училище”. І... підлітка відраховують із Київського повітового училища. Лишається додати, що ці чарівні перетворення відбувалися з Семеном Семеновичем Гулаком-Артемовським, у майбутньому - видатним українським співаком і композитором, автором опери “Запорожець за Дунаєм”.

ЗОВСІМ ПРОСТО

Йоганн Себастьян Бах зіграв на органі одну зі своїх прелюдій учневі, який прийшов його провідати. Учень почав висловлювати своє захоплення дивовижною грою маестро. Бах перебив його:

- У цьому немає нічого дивного: треба тільки своєчасно натискати відповідні клавіші, а решту зробить сам орган!

Далі буде

14.02.2013



Рівне-Ракурс №10 від 14.02.2013p. 
На головну сторінку