![]() |
№602 від 09.05.2013p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Абетка здорового харчування
М’якоть плодів вишні дуже поживна і містить багато вітамінів. Особливо вона багата Р-активними сполуками. Всі вони перебувають в активних формах (антоціани, катехіни, лейкоантоціани, флавони).
Таким чином, наявність великої кількості фолієвої кислоти і заліза роблять вишні дуже корисними при малокрів’ї, пониженні кров’яного тиску. Вони корисні для утримання нормального рівня згортання крові, для попередження розладів серцевої і нервової систем. Невеликий вміст клітковини, що засвоюється організмом людини, сприяє перистальтиці кишкового тракту. Плоди вишні споживають у свіжому вигляді, сушать, переробляють на варення, соки, вина, наливки. Колись використовувалися молоді (1-3-річні) пагони вишні для заварки чаю. Плоди вишні сприяють поліпшенню апетиту і травленню, а також володіють відхаркувальною, сечогінною та послаблюючою дією, мають антисептичні властивості.
Вишневим соком і відваром молодих вишневих пагонів лікують артрити різного походження. Саліцилова кислота, що міститься у вишні, використовується для лікування різних запальних захворювань. Свіжі плоди застосовують для лікування порушення травлення, запорів. Сушені - ефективні при лікуванні проносів. Відвар коренів вишні в народній медицині застосовується для лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Вишневий відвар використовується при лікуванні отруєнь. Слід пам’ятати про те, що кісточки плодів вишні містять глікозид амігдалин, який у кишечнику розкладається з утворенням синильної кислоти, що може призвести до сильного отруєння.
09.05.2013 | Тетяна ХВИЛЬ |
Рівне-Ракурс №602 від 09.05.2013p. На головну сторінку |