![]() |
№606 від 06.06.2013p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Абетка здорового харчування
Відомі корисні властивості грейпфрута полягають у тому, що його використовують як ефективний засіб у боротьбі із зайвою вагою. Завдяки нарингину, який у великій кількості міститься в плівочці, що окутує дольки, а також, природно, і в самому м’якішу. Ці фрукти допомагають виводити зайву рідину з організму, сприяють очищенню від шлаків і токсинів, спалюють жири.
У цілому грейпфрут допомагає при сильній фізичній і розумовій перевтомі, заряджає енергією, підвищує увагу і покращує настрій, апетит і пам’ять. А впоратися з безсонням допоможуть навіть кілька дольок цитрусового. Його м’якіш і шкірка тонізують і освіжають шкіру, надаючи їй здорового вигляду.
Антиоксиданти, що містяться в грейпфруті, знижують рівень холестерину і омолоджують кожну клітину нашого організму. Такий ефект дуже важливий для людей з сердечносудинними захворюваннями. Корисні властивості грейпфрута з червоним м’якішем дещо вищі, ніж у споріднених сортів із жовтим, у них більше антиоксидантів.
Кілька років тому вчені довели, що користь грейпфрута може надати серйозну допомогу при діабеті. Вся річ у тому, що цей цитрусовий здатний позитивно впливати на обмін цукру в організмі, а саме знижувати його рівень у крові.
Окрім корисних властивостей грейпфрута, є певні протипоказання. Цей цитрусовий може завдати шкоди слизовій оболонці шлунка при гастриті з підвищеною кислотністю, та і здоровій людині не варто вживати його свіжовичавлений сік.
Слід з особливою увагою віднестися до ще однієї властивості цього фрукта. При одночасному вживанні з ліками він здатний підвищувати концентрацію їх активних компонентів, що може викликати їхнє передозування в організмі. Тому перед введенням його у свій раціон варто проконсультуватися з лікарем, щоб користь грейпфрута справді допомогла вашому організму.
06.06.2013 | Тетяна ХВИЛЬ |
Рівне-Ракурс №606 від 06.06.2013p. На головну сторінку |