Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №607 від 13.06.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

ВСЕ ПРО ДІАБЕТ

ВСЕ ПРО ДІАБЕТ

Дорогі читачі, на ваші численні прохання хочемо розповісти про профілактику й лікування хвороби століття ­ цукрового діабету. Хоч як дивно, але ця недуга не властива жодному представникові тваринного світу. Мова йтиме про регулярне застосування лікарських рослин, використовуваних за цього захворювання, правильне харчування та профілактику захворювання.

ТРИВОЖНІ СИМПТОМИ

Цукровий діабет - складне системне захворювання, спричинене абсолютним або відносним дефіцитом гормону інсуліну, внаслідок чого в організмі розвивається порушення вуглеводного обміну. Перша ознака діабету - підвищення вмісту в крові глюкози, і, як наслідок цього, - виділення її з сечею. Одночасно або трохи пізніше порушуються й процеси обміну жирів, білків, водно-сольовий баланс. Так формується потужний шлейф обмінних змін, що зрештою може призвести до так званих пізніх діабетичних ускладнень: розвитку інфаркту міокарда, інсульту, тяжкого ураження судин сітківки ока, нирок та інших систем. Встановлено, що діабет - надзвичайно різнорідне захворювання. Буває, що він - лише прояв основної хвороби. Це так званий симптоматичний діабет, який супроводжує, наприклад, ураження ендокринних залоз: щитоподібної, підшлункової, гіпофіза, надниркових залоз. Така форма діабету може бути спричинена й прийомом деяких ліків. У разі успішного лікування основного захворювання зникають і клінічні прояви цукрового діабету. Справжній же діабет поділяється на два основних типи: інсулінозалежний (I тип), який раніше називали юнацьким, та інсулінонезалежний (II тип) або діабет дорослих.

ДІАБЕТ I ТИПУ - ДЕФЕКТ ІМУННОЇ СИСТЕМИ

Діабет I типу виникає частіше в людей віком до 30 років, від нього страждають у середньому 10-15% від усіх хворих. Одна з причин розвит­ку діабету I типу - ураження вірусами бета-клітин острівців Лангерганса підшлункової залози, що продукують інсулін. У деяких пацієнтів появі діабету передує вірусне захворювання, зокрема свинка, краснуха, вірусний гепатит. У багатьох діабет I типу - це автоімунне захворювання, в основі якого лежить дефект імунної системи організму. Використовуючи розроблені останнім часом методи визначення в крові особливих білків - антигенів, можна встановити, чи існує для людини ризик розвитку діабету, спричиненого порушеннями імунної системи організму.

ОЖИРІННЯ ТА ДІАБЕТ - СУСІДИ

Переважна більшість хворих (близько 85%) страждає від інсулінонезалежного (II тип) цукрового діабету. Причому з них приблизно 15% мають нормальну масу тіла, інші - ожиріння. Інакше кажучи, повнота і діабет майже завжди йдуть поряд одне з одним. Причини розвитку діабету I і II типів принципово різні. У людей із діабетом I типу внаслідок вірусної інфекції або автоімунної агресії розпадаються бета-клітини, які продукують інсулін, через що розвивається його дефіцит з усіма драматичними наслідками. Якщо діабет поєднується з ожирінням, то головна причина несприйнятливості тканин до інсуліну полягає в тому, що жирова тканина, як своєрідний екран, блокує дію інсуліну. Щоб прорвати цю блокаду, бета-клітини починають працювати з підвищеним навантаженням, що зрештою призводить до їх виснаження, тобто відносна недостатність переходить в абсолютну. Однак і це дуже важливо підкреслити, інсулінонезалежний діабет не переходить при цьому в інсулінозалежний.

(Початок. Продовження у наступному номері)

13.06.2013



Рівне-Ракурс №10 від 13.06.2013p. 
На головну сторінку