№607 від 13.06.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Абетка здорового харчування
Гарбуз переможець серед овочів за вмістом заліза. У гарбузі містяться вітаміни групи В, C, E, D, РР, а також рідкісний вітамін T, який впливає на обмінні процеси в організмі. Лікарі радять споживати якомога більше страв із гарбуза, щоб захистити себе від такої хвороби, як пієлонефрит.
У насінні гарбуза є білок, клітковина, залізо, мідь, магній, марганець і фосфор, а також амінокислоти: аргінін і глутамінова кислота. У них також міститься цинк, кальцій, калій, фолієва кислота, селен і ніацин. Гарбузове насіння також містять ліноленову кислоту, яка зміцнює артерії. Застосування гарбузового насіння після їжі дозволить поліпшити роботу шлунковокишкового тракту. Гарбузове насіння дуже корисне чоловікам перевірений засіб від простатиту.
Відома протиглистна властивість гарбузового насіння. У гарбузовому насінні є амінокислотакукурбітин глистова отрута, яка нешкідлива для людини. Враховуючи те, що близько 50% людей ходить із паразитами в жовчному міхурі, то з’їсти насіння буде дуже корисним. Щоб позбутися від глистів, три дні з’їдайте на сніданок 100 г гарбузового насіння, запиваючи їх рідиною.
Завдяки вмісту калію, гарбузовий сік допомагає вивести зайву воду з організму. Бажаєте усунути набряки або нормалізувати роботу кишківника? Приготуйте собі склянку свіжого гарбузового соку. Це відмінний сечогінний і проносний засіб, причому без жодних побічних ефектів. Гарбуз корисний для всіх, хто хоче “підживити” очі і поліпшити зір.
13.06.2013 | Тетяна ХВИЛЬ |
Рівне-Ракурс №10 від 13.06.2013p. На головну сторінку |