№608 від 20.06.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Любові й танцю - всі віки покірні
Хто сказав, що бальними танцями можна займатися лише в молодому віці? Рівненський клуб бального танцю "Viva" спростовує це твердження, тому що танцями тут займаються всі охочі віком від 4х до 75ти років! На звітному концерті, присвяченому закриттю танцювального сезону, виконувались різноманітні танцювальні номери вальс, фокстрот, чачача, румба. Чудова атмосфера заходу ще раз підтвердила, що танцюристи не мають віку, адже на танцполі однаково жваво виглядали всі покоління. Неймовірно захоплюючим був виступ пар з вадами опорнорухової системи, які, сидячи в інвалідних візках, виконували танцювальні па не гірше за здорових людей.
Наш клуб ставить за мету за допомогою танцю навчити людей спілкуванню. Це дозволяє людям активно відпочивати. Тому ми часто проводимо тематичні вечірки в стилі ретро, танго, вальсу, латиноамериканських танців. Для людини, яка певний час навчається в нас окремому стилю, дуже важливо вийти на сцену та продемонструвати власну роботу глядачу. Публічний виступ кінцева мета кожного танцюриста, який у нас тренується.
На Рівненщину я приїхала із Закарпаття. У 2005 році заснувала клуб спортивного та бального танцю "Viva". Сьогоднішній концерт підсумок танцювального сезону. Всі, хто навчався, виконують постановочні номери в різних стилях, а для гостей вечірки ми провели майстеркласи. Це так звані “танці з глядачем”. Тут присутня змішана танцювальна програма з різних танцювальних напрямків. Щоб присутні гості познайомилися проводимо так званий вальс “дружба”, коли всі танцюристи стають у коло, по черзі обмінюються партнерами та представляються один одному.
У нас у програмі є безліч сюрпризів. Вальс у виконанні так званих “проамів” це популярний нині напрямок, в якому один із учасників танцю професіонал, а інший аматор. Професійні танцюристи хлопці ведуть у вальсі жінок, які займаються відносно недавно.
Специфіка парного танцю в тому, що партнер має “вести” партнерку, хоча вона теж може виконувати певні елементи, як це робиться приміром у танго. Окрім того, займаюся танцями з інвалідами.
Мої вихованці подружжя Іван та Надія Сиваки майстри спорту міжнародного класу, дворазові чемпіони Світу та шестиразові переможці кубку Світу. Танці допомогли цим людям знайти один одного та досягнути високих результатів, поєднавши також партнерів і в житті.
Спочатку танцями почав займатися Іван Сивак, але ми довгий час не могли знайти йому пару. Проте Іван не знітився і в соціальних мережах знайшов собі партнерку Надію, яка на той час мешкала в Донецьку. Згодом на його прохання вона переїхала в Рівне, де вони й одружилися. У 2009 році пара була відзначена фондом Віктора Пінчука в номінації “Гордість країни”. До речі, цей благодійний фонд допоміг Надії Сивак народити доньку, влаштувавши її в сучасну Київську клініку. Зараз доньці вже два з половиною роки. Таким чином, завдяки заняттям танцями, утворилася щаслива родина, а їхня історія життя може слугувати прикладом, як люди, долаючи проблеми, можуть жити повноцінним життям. Під час вечірки подружжя виконувало танцювальні номери у стилі джайв та румба. Від їхнього виступу публіка була просто в захваті.
Моя донька Олеся Костак теж веде танцювальні заняття, але вже з більш молодшими дітьми від 4х до 15ти років. Я особисто треную старші групи, але іноді ми проводимо спільні вечірки, під час яких зустрічаються молодші та старші вихованці. Проблема в тому, що партнерів чоловіків, як правило, не вистачає, адже дівчат на заняття ходить набагато більше. Зараз танцювальний сезон завершено, але це не значить, що робота припиняється. У наших планах участь у різноманітних танцювальних конкурсах, які відбуватимуться протягом літа. Окрім того, будемо брати участь у танцювальних семінарах, в Євпаторії проведемо танцювальні збори. А вже з вересня розпочнемо новий танцювальний сезон…
20.06.2013 | Олексій ПОТЯНОК |
Рівне-Ракурс №10 від 20.06.2013p. На головну сторінку |