№608 від 20.06.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Рівне-нерівне
На початку червня в Парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка з’явилися незвичні телефонні будки. Зовні вони виглядають, як звичайна будка для таксофону, на якій є логотип Укртелекому, але, відкривши двері кабінки, замість телефонного апарату рівняни побачать всередині полички із книжками.
Але чи вистачить рівнянам культури і розуму для користування вуличними бібліотеками? Далеко не всі розуміють сутність вуличних бібліотек. Ініціатори проекту в рамках громадської ініціативи “Крок у Європу” ставлять за мету влаштувати для рівнян культурний відпочинок. Люди, які відпочивають в парку, можуть брати книги для читання, головне, щоб ці книги поверталися на полички. Але для наших громадян, необізнаних з ідеєю таких бібліотек, постають питання. Скажімо, не всі знають, що для ефективного функціонування подібних пунктів діє принцип – “взяв почитати книгу – взамін принеси власну або декілька”. Чи з’явиться на поличках вуличних бібліотек справді цікава література, поки що невідомо.
Сьогодні “ЧаРівні” таксофони наповнені старими книжками, автори яких маловідомі широкому загалу. Частина літератури має релігійний напрямок, отже, в місті є безліч організацій, які й без того активно розповсюджують власну літературу. Не виключно, що з часом на поличках вуличних бібліотек з’явиться ще й банальна друкована реклама. Та головне, щоб “не дуже культурні” відвідувачі парку не перетворили ці споруди у громадський туалет або смітник. Тим паче, що в денний час ніхто не слідкує за збереженням книжок. У вечірній час будки будуть зачинятися.
Але постає питання, якщо якомусь безхатченку, який збирає макулатуру, прийде в голову почистити полиці бібліотеки, цьому хтось зможе протистояти? Приміром, свого часу в парку Шевченка було викрадено бронзовий бюст Олеко Дундича, який так і не вдалося розшукати. Дитячий майданчик з дерев’яними спорудами: гойдалками, фігурами казкових персонажів, біля якого встановили 5 будок вуличних бібліотек, у вечірній час нерідко перетворюється в місце для розпивання алкогольних напоїв молоддю. Є надія, що таке сусідство не завдасть шкоди новеньким кабінкам.
Для того, щоб людям, які вперше відкриють двері кабінки “ЧаРівної бібліотеки”, було зрозуміло її призначення, можна розмістити всередині кабінки зрозумілі для всіх правила користування. А для залякування хуліганів наклеїти великими буквами напис: “увага, ведеться відеоспостереження”.
20.06.2013 | Олекса ГОСТРОЗІР |
Рівне-Ракурс №10 від 20.06.2013p. На головну сторінку |