Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №609 від 27.06.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

ВСЕ ПРО ДІАБЕТ

ВСЕ ПРО ДІАБЕТ

ЦУКОР У КРОВІ ЗНИЗЯТЬ РОСЛИНИ

Головна мета лікування хворого на будь-яку форму діабету - знизити вміст цукру в крові, якомога більше нормалізувати всі види обміну в організмі, запобігти розвитку тяжких ускладнень.

Засоби лікування різні, залежно від типу захворювання. Особам, які страждають від інсулінозалежного (I тип) діабету, потрібні ін’єкції інсуліну. Хворим на діабет II типу призначають цукрознижувальні препарати; іноді вдається нормалізувати цукор у крові однією тільки дієтою. Цукрознижувальну дію справляють лікарські рослини, які містять інсуліноподібні речовини: галегін, інулін, інозин та ін. До призначення лікарських рослин потрібно підходити індивідуально, тому що багато які впливають одномоментно. Для неінсулінозалежних хворих фітотерапія поєднується з дієтою й фізичними навантаженнями. Для інсулінозалежних хворих фітотерапія - самостійне лікування протягом першого року, а надалі її потрібно поєднувати з дієтою та інсулінотерапією (у цьому разі можна знижувати дозу інсуліну). Настійно рекомендуємо застосування лікарських рослин і тим людям, які мають порушення вуглеводного обміну. Рослинні речовини створюють лужну сферу. При цьому глюкоза перетворюється на фруктозу, якій для засвоєння не потрібен інсулін. Крім того, частково відновлюються клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. У народній медицині накопичено великий досвід зниження рівня цукру в крові за допомогою препаратів з лікарських рослин. Кількість рослин, які можуть допомогти діабетикам, значна, причому багато з них трапляються повсюдно й не спричиняють особливих проблем під час заготівлі та самостійного приготування препаратів. При цьому не варто забувати, що визнаної природної панацеї від діабету немає. У разі лікування народними засобами, навіть тими, які здадуться вам досить ефективними, потрібен регулярний контроль рівня цукру в крові.

ФРУКТИ ТА ОВОЧІ - ПРОТИ ДІАБЕТУ

Для лікування також використовують соки, насіння, плоди овочів і фруктів. Так свіжий сік червоного буряку п’ють за діабету по 1/4 склянки 4 рази на день. Приймають тричі на день по 1 ч. л. насіння гірчиці. Курс лікування - один місяць. Повторюють курс через півроку. Корисні плоди барбарису й шипшини. Беруть по 1/2 ст. л. кожного з плодів на 1/2 л. окропу, доводять до кипіння, знімають і залишають до ранку. Приймають по 1 ст. л. на день. Можна додавати в компот. Узагалі потрібно вживати велику кількість овочів 3-4 рази на день (капуста, огірки, салат, шпинат). Корисно пити цілющі фруктові відвари. Такий відвар виходить, якщо протягом 10 хв. поварити на слабкому вогні сушені груші, ягоди калини й горобини. Можна використовувати й заморожені ягоди. Такий відвар п’ють протягом дня замість компоту. Айва - гарний засіб від діабету. Взяти 2 ст. л. подрібненого листя, пагонів або сушених плодів айви на 1 склянку води, варити на слабкому вогні 15 хв., настояти до охолодження, процідити. Приймати регулярно по 1 ст. л. тричі на день. До різних страв рекомендують також додавати порошок із ягід глоду. Смачно й корисно! Не можна не сказати гарних слів на адресу тибетсь­кого молочного гриба, яким із задоволенням останнім часом користуються багато хворих у своєму лікуванні. Тибетським грибом можна сквашувати як коров’яче, так і козяче, овече й кінське молоко. Отриманий кефір має потужну сокогінну дію, що пояснюється вмістом у ньому молочної кислоти, казеїну, спирту й вуглекислоти. Молочна кислота не тільки надає напою певних смакових якостей, але й значною мірою визначає його дієтичні та профілактичні властивості. Вона активізує виділення травних ферментів у кишковий тракт і стимулює їхню дію. Корисні властивості кефіру зумовлені його нищівною дією щодо деяких мікроорганізмів, у тому числі хвороботворних. Це гальмує гнильні процеси й припиняє утворення токсичних продуктів розпаду. За діабету тибетський настій знижує цукор у крові, але його, на жаль, не можна поєднувати з інсуліном! Діабет найчастіше призводить до серйозних порушень у роботі серцево-судинної й сечостатевої систем, центральної нервової системи, головного мозку й інших органів.

(Продовження. Початок у №№ 24, 25)

27.06.2013



Рівне-Ракурс №10 від 27.06.2013p. 
На головну сторінку