№610 від 04.07.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Абітурієнт-2013
Історія кафедри фізичного виховання та спорту Національного університету водного господарства та природокористування багата на спортивні досягнення. Завдяки самовідданій праці її викладацького складу та фанатичному ставленню студентів до тренувального процесу за останні п’ять років підготовлені: 2 заслужені майстри спорту України Ольга Земляк (легка атлетика) та Олег Жох (армспорт); 4 майстри спорту міжнародного класу Ольга Земляк (легка атлетика), Олег Жох (армспорт), Іван Лук’янчук (армспорт) та Оксана Малиновська (гирьовий спорт); 20 майстрів спорту України; 74 кандидати у майстри спорту; понад 100 спортсменів першого розряду; 15 чемпіонів та призерів чемпіонатів Світу; 8 чемпіонів та призерів чемпіонатів Європи; 122 чемпіони та призери чемпіонатів України; 45 володарів та призерів змагань Кубку України. Студенти університету грають у складі збірних командах України, беруть участь у міжнародних турнірах, спортивних фестивалях та Всеукраїнських студентських універсіадах.
Якщо говорити про спорт високих досягнень, то найбільш вдалим був 2012 рік. По-перше, вперше в історії університету студентка факультету економіки та підприємництва Ольга Земляк захищала честь України на Олімпійських іграх у Лондоні, де в естафетному бігу (4х400 м) виборола четверте місце. По-друге, студент факультету менеджменту Олег Жох двічі виграв чемпіонат світу та Європи і за три роки пройшов шлях від спортсмена-новачка до заслуженого майстра спорту України, майстра спорту міжнародного класу.
Волейбольна команда, яку я треную, завоювала друге місце у Вищій студентській лізі України та друге місце у Вищій аматорській лізі. Зараз команда готова грати у Професійній лізі. У нас прекрасні жіноча баскетбольна та чоловіча волейбольна команди - обидві зайняли четверте місце на Універсіаді серед усіх вузів України.
Велику увагу приділяємо масовим фізичним заходам. Проводимо щорічні спартакіади із восьми видів спорту серед збірних команд факультетів (нині - інститутів), спартакіаду студмістечка серед збірних команд гуртожитків та спартакіаду серед професорсько-викладацького складу. Крім того, проводяться навчально-тренувальні заняття згідно з планом підготовки збірних команд.
Якщо взяти роботу, яка виконується кафедрою з масового фізичного виховання, та спортивні досягнення наших студентів, то водний університет, на мою думку, - серед кращих вузів країни. Взагалі, в українському форматі ми виглядаємо пристойно, а в європейському - нам ще треба рости. В цьому плані колектив кафедри великі надії пов’язує з новим керівництвом вузу - президентом НУВГП Миколою Сорокою та в.о. ректора Миколою Корецьким. Кроки, які вони роблять у напрямі модернізації “водника” в європейський університет, вселяють надію на те, що фізичне виховання і спорт у нас оживуть. Мені, зокрема, поставлено завдання до 1 вересня цього року ліцензувати напрям “Фізичне виховання”, що у перспективі може перерости в університетський інститут фізичної культури, який готуватиме бакалаврів, а в подальшому - і спеціалістів та магістрів за цим напрямом.
“Професійний спорт - це великі кошти”
Зауважу, що нам є на кого рівнятися у розбудові матеріальної бази для подальшого розвитку фізичного виховання і сорту в університеті. Я практично щороку буваю в Польщі, де проводяться міжнародні турніри з волейболу, на яких “водник” захищає честь України. Дивуєшся наскільки поляки пішли вперед - у багатьох містах є шикарні спортивні споруди, які відповідають рівню прийому змагань чемпіонату Європи. Зараз Україна готується прийняти чемпіонат світу з баскетболу, до якого заплановано побудувати в регіонах п’ять-шість спортивних комплексів. До речі, Луцьк уже має ДЮСШ-4, оснащення якої відповідає рівню проведення європейських чемпіонатів. У нас, на жаль, немає жодної спортивної споруди такого рівня.
Якби Микола Петрович Сорока поставив мені завдання, щоб чоловіча волейбольна команда університету “Водник” була у Професійній лізі, воно було би виконане. Адже на останній Універсіаді ми зайняли четверте місце, пропустивши вперед тільки команди Супер-ліги. За наявності коштів, необхідних для старту у Вищій лізі (я обґрунтування дав), “Водник” був би у верхній частині таблиці нинішнім складом команди, без підкріплення. Цього року закінчують навчання чотири мої вихованці, що означає для мене початок нового циклу підготовки перспективних спортсменів-волейболістів. Якщо б цьогорічних випускників притримати та створити їм належні умови, у нас була би професійна команда. Тренерський склад є, навчатись і тренуватись є де, все впирається у фінансування. Професійний спорт - це великі кошти. Високий аматорський спорт також вимагає коштів, але не таких значних.
“Якісна освіта і спорт високих досягнень”
Сьогодні для потенційного студента саме набуття професійного фаху ще не є визначальним, - він повинен отримати й реалізувати комплекс привабливих можливостей. Якісна освіта і спорт високих досягнень з чудовою спортивно-технічною базою - це нормальна світова практика, це притягує молодих людей. У США, наприклад, у баскетболі існує пріоритет на поповнення складу гравців професійної ліги висококласними гравцями студентської спортивної ліги. В Україні вже теж є подібні приклади. Мій племінник, капітан вузівської баскетбольної команди, закінчив факультет радіоелектроніки Національного університету “Львівська політехніка”. Його помітили й узяли в професійну команду. Заробив чималі гроші й далі, як і американські спортивні зірки, працюватиме за фахом.
Я дуже розраховую на те, що після реформування “водника” в університет європейського рівня, який готуватиме не тільки висококваліфікованих спеціалістів, а й спортсменів міжнародного класу, нам не доведеться нікого агітувати вступати до НУВГП. Навпаки - стоятимуть черги абітурієнтів, щоб стати нашими студентами.
Кафедра фізичного виховання та спорту Національного університету
водного господарства та природокористування
м. Рівне, вул. Чорновола, 49;
тел./факс: (0362) 23-41-61; e-mail: kaf_phycult@nuwm.rv.ua
04.07.2013 | Богдан ЗУБРИЦЬКИЙ, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту, доцент НУВГП |
Рівне-Ракурс №10 від 04.07.2013p. На головну сторінку |