№610 від 04.07.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Професія на все життя!
15 травня 2013 року ввійде в історію Національного університету водного господарства та природокористування як день заснування нової кафедри здоров’я людини і фізичної реабілітації, яка здійснюватиме підготовку фахівців освітньокваліфікаційного рівня “бакалавр”. Її створено за прикладом класичних університетів світу та з урахуванням досвіду найближчих партнерів НУВГП польських вишів, де готують фахівців фізіотерапії, фітнесу та рекреації, фізичного виховання, туризму, охорони навколишнього середовища. Очолив кафедру Ігор Михайлович ГРИГУС (на фото) доктор медичних наук, професор, відмінник освіти України, лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальностей “Терапія” та “Фізіотерапія”, професор Краківської академії імені Анджея Фрича Моджевського, членкореспондент Міжнародної Слов’янської академії освіти імені Я.А. Коменського.
На сьогодні професійна підготовка фахівця фізичної реабілітації здійснюється в багатьох ВНЗ України, але не всі навчальні заклади пропонують програми підготовки, що наближені до світових стандартів. За рекомендаціями Світової конфедерації фізичної терапії (WCPT), фізичний реабілітолог повинен вміти проводити: обстеження, оцінювання, визначення реабілітаційного діагнозу, складання прогнозу, здійснення реабілітаційного втручання. Національний університет водного господарства та природокористування вперше проводить набір студентів за напрямом підготовки “Здоров’я людини”, з отриманням освітньокваліфікаційного рівня бакалавра за професійним спрямуванням “Фізична реабілітація” та/або “Фітнес та рекреація”. Кафедра здоров’я людини і фізичної реабілітації НУВГП тісно співпрацює як із партнерами з країн Європи, так і з громадськими організаціями, які сприяють впровадженню світових стандартів фізичної реабілітації Українською асоціацією боротьби з інсультом та Українською асоціацією фізичної терапії.
В Україні аналогом світової професії фізичного терапевта є фізичний реабілітолог. Які особливості цього фаху?
Якщо лікар відповідає за життя хворого, то фізичний реабілітолог відповідає за якість життя пацієнта. Перш ніж перейти до основних відмінностей, почнемо зі схожості в роботі цих фахівців. Дійсно, і у фізичного реабілітолога, і в інструктора з лікувальної фізичної культури основним засобом впливу на пацієнта є фізична вправа, однак на цьому вся схожість закінчується. Інструктор з лікувальної фізичної культури не проводить обстеження пацієнта, не визначає які м’язи не працюють і чому. Він оперує поняттям “комплекс лікувальної фізичної культури”, опирається на лікарський діагноз і на основі цього будує свою роботу.
Натомість, фізичний реабілітолог першочергово проводить спеціальне обстеження пацієнта. У світової спільноти фізичних терапевтів існує велика кількість спеціальних тестів для визначення багатьох параметрів рухової дисфункції, які у своїй роботі використовують лише вони, а не лікарі. Опираючись на результати обстеження, фізичний реабілітолог проводить втручання. Отже, ця професія вимагає досконалого знання м’язів людини, кінезіології, медичного понятійнокатегоріального апарату та логічного складу мислення.
Яка вартість навчання та перспектива працевлаштування майбутніх фахівців із фізичної реабілітації та фітнесу?
Встановлений розмір оплати за навчання осіб, які навчатимуться за договорами, при вступі в 2013 році становить 6000 гривень, що є одним з найнижчих в Україні. Після закінчення навчання наші випускники зможуть працювати реабілітологами, масажистами, спортивними масажистами, фахівцями з організації дозвілля, інструкторами аеробіки та оздоровчого туризму. За останні роки на вітчизняному ринку праці та закордоном значно зріс попит на ці професії.
Кафедра здоров’я людини і фізичної реабілітації Національного університету
водного господарства та природокористування
33028, м. Рівне, вул. Мірющенка, 53-а; корпус № 7.
Тел. прийм. комісії: (0362) 22-12-59, моб. 050-513-82-01;
e-mail: zdorov.nuwm@gmail.com; http://nuwm.rv.ua
04.07.2013 | Спілкувався Олесь ДУБОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 04.07.2013p. На головну сторінку |