Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №611 від 11.07.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фестиваль

Битва рокерів досягла екватора

Битва рокерів досягла екватора

Музичний фестиваль “Ekvator Music Fest 2013” у приміщенні торгівельно­розважального центру Екватор досяг етапу, коли з 12 рок­гуртів залишилася рівно половина. Рок­колективи продовжують боротьбу за гонорар у розмірі 5 тисяч гривень та туристичні путівки до Європи.

На даному етапі гурти поділені на дві підгрупи по три колективи в кожній. До фінальної “дуелі” потрапить два колективи. За встановленою системою голосування береться до уваги голосування слухачів безпосередньо в день виступу рок­гуртів та подальше Інтернет­голосування протягом тижня. При чому більшу “вагу” мають голоси, віддані під час концерту в ТРК Екватор – їх рахують, як 80 відсотків від основної маси. Інтернет­голосування впливає на результат менше і додає до загальних голосів лише 20 відсотків. Та головне питання фестивалю – чи справді переможцем стане гурт, який має пристойний рівень та масову популярність. Адже колективи набирають бали переважно за рахунок знайомих та друзів, яких запрошують прийти на концерт та віддати голос в Інтернет­рейтингу. За такого варіанту шанси мають ті, в кого більше знайомих у соціальних мережах, де гурти нерідко звертаються до усіх із проханням проголосувати за них. З іншого боку, така активність працює на імідж будь­якого колективу, а запрошення прийти на концерт справді показує, чи цікава ця музика хоча б для найближчого кола знайомих.

У минулу суботу 6 липня на сцені змагалися гурти “Justmarried”, “FarInHate” та “Карма”. Порівнювати гурти складно, адже вони виконують музику в різних стилях. Тому доречніше послухати коментарі самих учасників колективів.

Вокаліст та автор пісень гурту “Карма” Павло МАГОЛА:

­ Ми не очікували, що пройдемо в наступне коло, адже в Інтернет­голосуванні в гурту “Palestina”, з яким ми змагалися, було на сотню голосів більше, але вирішальним стало голосування під час живого концерту.

На даному етапі змагань ми підготували три нових пісні та три старі, які не звучали у виконанні нинішнього складу "Карми".

Українською пишу переважно пісні про кохання ­ це варіації на тему любовної лірики. Нещодавно в складі гурту відбулися зміни – прийшов новий ударник Андрій Білаш. Готуємо нову програму для виступу у Львові. Якщо переможемо на фестивалі, кошти підуть на запис нових пісень, в ідеалі хочемо записати новий альбом. Така мета ­ дуже важливий етап для розвитку гурту.

Вокаліст та гітарист гурту “Justmarried” Євген ПОЛЮХОВИЧ:

­ У складі гурту окрім мене грають бас­гітарист Анд­рій Братик та барабанщик Антон Бабич. Граємо разом близько чотирьох років та орієнтуємося на нап­рямки “панк­року” та “інді”. Ще в школі, коли слухали цю музику, хотілося так само грати, нині ми студенти й активно граємо та виступаємо з концертами. Нещодавно організували невеличкий тур у клубах Києва, Харкова та російського Бєлгорода. До речі, в Росії дуже гарно сприймають українські рок­гурти ­ немає жодних стереотипів та упередження. Росіяни уважно прислуховуються до українських текстів, їм цікава наша культура. Участю в фестивалі ми задоволені, єдине, що ми б на місці організаторів поміняли – зробили б виступи на вулиці, тому що в великому залі, де ми граємо, не дуже хороша акустика. Як що виграємо головний приз, запишемо нові пісні в студії.

Вокаліст гурту “FarIn­Hate” Олексій СЕМЕЩУК:

– Нашому колективу вже 5 років. У гурті грає шестеро людей, ми всі ­ дипломовані студенти. У складі гурту окрім мене задіяні вокаліст Олексій Дивачевський, гітаристи Павло Савенко та Роман Гречук, бас­гітарист Олександр Себестьянович, на ударних грає Максим Вешневський. Зараз усі працюємо – в нашому складі, приміром, є працівник банку та Інтернету, бібліотекар, фотограф. Наш стиль характеризуємо як “альтернативний метал”, тому що в композиціях лунають як важкі гітарні “рифи”, так і ліричні напрямки. Звісно, нам хотілося б, щоб музика була головною професією, адже, коли вкладаєш у свою роботу душу, це краще ніж просто заробляння грошей. Ми слухаємо дуже різну музику, починаючи від хіп­хопу та закінчуючи важким металом, але конкретного напрямку, на який рівняємося, немає. Якщо виграємо у фестивалі, витратимо кошти на нову апаратуру, можливо, влаштуємо концерти в нових регіонах, де ще не бували з виступами. На це літо у наших планах участь у різноманітних рок­фестивалях, серед яких дубенсь­кий “Тарас Бульба”, “Файне місто Тернопіль”, львівський “Франкофест”.

Рівненський фестиваль “Ekvator Music Fest 2013” подобається тим, що тут представлені різноманітні напрямки музики, а на концерти приходять як любителі року, так і звичайні глядачі.

11.07.2013Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 11.07.2013p. 
На головну сторінку