№612 від 18.07.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Абетка здорового харчування
Красиві грона калини тішать око своїм яскравим кольором після перших заморозків, коли на деревах немає листя, і падає перший сніг. Саме тоді корисні властивості калини повноцінні після перших морозів вона особливо пахуча, солодка і смачна. За вмістом вітамінів калина не поступається таким лідерам, як чорна смородина і чорноплідна горобина. Просто величезна кількість вітаміну С, органічних кислот і антиоксидантів, а також оригінальний смак і аромат роблять лікування калиною приємним і ефективним.
Але справа не лише у вітамінах. Ще калина є ефективною панацеєю при проносі і водянці, при запальних процесах кишковошлункового тракту, а також відмінним жовчогінними сечогінним засобом. А якщо регулярно вживати мед з калиною (по 1 столовій ложці в день), можна зміцнити сердечний м’яз і ослабити прояви атеросклерозу.
Проте в кожній бочці меду є ложка дьогтю, і навіть така смачна і корисна калина має свої протипоказання. А саме: калину небажано вживати гіпотонікам тим, хто страждає зниженим тиском. Стимулюючи роботу нирок і надниркових залоз, активні органічні складові калини знижують тиск, роблячи її неконтрольоване споживання небезпечним для гіпотоніків. Зате для гіпертоніків це відмінна альтернатива пігулкам.
Але користь калини не лише в ягодах. І якщо всередину її потрібно приймати, як і будьякі ліки, з обережністю, то кора стовбурів і гілок протипоказань не має. Тут знаходиться величезна кількість глікозидів, смол, ефірів, дубильних речовин, які відмінно справляються з дерматитами різного походження, а в більш древні часи проявляли себе як відмінні кровоспинні засоби.
18.07.2013 | Тетяна ХВИЛЬ |
Рівне-Ракурс №10 від 18.07.2013p. На головну сторінку |