№615 від 08.08.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Рівне-нерівне
Чим могли б порадувати рівнян організатори 730ї річниці міста? Приміром, виступ популярного гурту “Танок на майдані Конго” побачать не всі мешканці міста, хоча б тому, що не розмістяться на площі Незалежності. Підійти з “теплотою” до кожного рівнянина напередодні Дня народження міста пообіцяв міський голова Володимир Хомко. У нечувано ранні строки для серпнямісяця у Рівному може виникнути аномальне явище, що задовольнить потреби рівнян усіх соціальних верств та вікових груп. Якщо ви думаєте, що сюрпризом для городян будуть квітучі каштани або штучний сніг серед літа ви помиляєтесь. У самий розпал серпня в кранах мешканців з’явиться гаряча вода!
Хто ж забезпечить таке задоволення? Справа в тому, що Рівненська міська рада віддала в оренду КП “Теплотранссервіс” та ТзОВ “Рівнетеплоенерго” за умови, що приватні структури забезпечать місту теплу воду протягом цілого року. Ось тільки чи не підвищиться ціна на таке задоволення, і хто буде встановлювати тарифи? Наприклад, стосовно газопостачання, то влітку плата за газ у користувачів, що не мають лічильника та мають централізоване гаряче постачання, зросла. Логіка тут проста комунальники вважають, що, коли влітку немає подачі гарячої води, люди гріють її на газу. Ось тому літня норма споживання на одну людину становить 18,3 кубометра на людину, тоді як у холодну пору норма 9,8 кубометра на людину. І нікого не хвилює, що, можливо, влітку хтось взагалі не миється в душі, а ходить на водойми, хтось взагалі їде на відпочинок й не користується газом.
А чому б комунальникам не ввести спеціальні тарифи для категорій людей, які більше пітніють, а відповідно, й миються влітку частіше ніж інші? Тоді помаксимальному тарифу рахували б витрати газу для спортсменів, вантажників, будівельників. Особливий тариф вп’ятеро більший за інші, могли б вводити для молодожонів під час медового місяця вони ж бо й вдень, і вночі забавляються… нагріванням води в тазиках на газу. Минулого разу гарячу воду в кранах городяни бачили 13 травня. Невдовзі після свята Перемоги вода в кранах рівнян зникла. І якщо сама дата 9 травня виникла після підписання пакту про капітуляцію, то комунальники теж склали власний документ. Термін відсутності гарячої води зазначається у двосторонньому акті між газопостачальником та теплопостачальником. Саме цей документ є підставою для перерахунків тарифів на газ та водопостачання. Можливо, підняття цін на газ влітку примусить людей митися частіше, бо якщо з вас беруть кошти за ймовірний підігрів води на газу, то чому б це не робити регулярно?
08.08.2013 | Олекса ГОСТРОЗІР |
Рівне-Ракурс №10 від 08.08.2013p. На головну сторінку |