Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №616 від 16.08.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

УТИЛІЗАЦІЯ БАТАРЕЙОК

УТИЛІЗАЦІЯ БАТАРЕЙОК

Батарейка ­ це зручне джерело ел­е­к­тричної енергії. Сьогодні майже усе, від наручних годинників та мобільних телефонів до ноутбуків і машин, працює на батарейках. Все, що живиться електрикою та не має зовнішнього джерела живлення, потребує батарейки. Проте, якими б зручними вони не були з погляду на мобільність, вони не можуть працювати вічно. Навіть акумулятори, потенційно довговічніші, теж мають певний період експлуатації.

Викидати використану батарейку у сміття небезпечно, зберігати вдома ­ теж. Використані елементи живлення містять такі небезпечні метали та сполуки як ртуть, свинець, кадмій, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи. Для прикладу, одна маленька батарейка здатна забруднити 400 л води або 20 квадратних метрів ґрунту. Опинившись на сміттєзвалищі під впливом атмосферних факторів, оболонка батарейок руйнується, і шкідливі речовини, що є в їх складі, випаровуються та вимиваються. Один з найнебезпечніших металів ­ ртуть, може потрапити в організм людини у вигляді парів, при вживанні води, при вживанні в їжу продуктів харчування (рослинного і тваринного походження).

Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в живі організми, в яких викликають ураження, погіршують репродуктивні функції та викликають генетичні зміни і онкологічні захворювання.

Існує шлях мінімізації чи навіть ліквідації згубного впливу батарейок на середовище ­ утилізація. Цей процес не тільки зменшує кількість хімікатів, які викидаються кожного року у навколишнє середовище, а й робить можливим їх повторне використання. Для промисловців відпрацьовані батарейки ­ це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів ­ кольорових металів та мінералів. Після переробки батарейки з її компонентів отримують сухі розподілені хімічні елементи і сортовані відходи з упаковки (картон і пластик).

P.S. До речі, в Україні є власний завод для переробки батарейок (ДП ”Аргентум”) у Львові. У м. Рівне за адресою: вул. Пухова, 85, в приміщенні ТОВ „ВІК­КАР”, офіційного дилера HONDA в Рівненській області, у відділі маркетингу встановлений спеціальний контейнер, куди безкоштовно можна здати використані батарейки. Графік роботи: понеділок ­ п’ятниця: 8.00­20.00; субота: 9.00­ 17.00; неділя: 10.00 ­ 17.00.

З питань утилізації можна звертатись за тел. 097­501­67­47.

16.08.2013



Рівне-Ракурс №10 від 16.08.2013p. 
На головну сторінку