№617 від 22.08.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Увага!
З початку року до співробітників міліції Рівненщини звернулися 82 людини, які потрапили на гачок зловмисників у сфері електронної комерції. Ось деякі поради правоохоронців, як не стати жертвою інтернетшахраїв.
Зловмисники діють таким чином, що завчасно відкривають рахунок в банку на сторонню особу.
Якщо Ви маєте намір продати товар, у жодному разі не можна повідомляти будькому реквізити банківського рахунка та анкетні дані, навіть якщо особа, яка телефонує, представляється працівником банку. Така інформація використовується зловмисником для спустошення рахунка.
Рівненські міліціонери уже встановили частину зловмисників, які подібним способом вводили людей в оману. Проте здебільшого шахраї не “працюють” з покупцями із одного регіону, що значно ускладнює їх встановлення та притягнення до відповідальності. Найчастіше рівняни стають жертвами інтернетзлочинців із східних областей України.
Тому правоохоронці вкотре звертаються до громадян, щоб знизити можливість потрапити на гачок шахраїв, дотримуватися елементарних правил безпеки купівліпродажу на вебресурсах.
1. Потрібно користуватися перевіреними сайтами, які вже здобули авторитет, цінують свою репутацію та мають державну реєстрацію. Щоб убезпечити своїх користувачів, деякі інтернетсайти мають базу даних про недобросовісних продавців та покупців. Тому з цього приводу можна звернутися до адміністратора. Варто звертати увагу і на надто занижену ціну. Адже таким чином шахраї й заманюють “клієнтів”.
2. Окрім того, правоохоронці радять користуватися страхуванням купівлі товару через поштові послуги.
3. Категорично не можна здійснювати попередню оплату товару!
22.08.2013 |
Рівне-Ракурс №10 від 22.08.2013p. На головну сторінку |