Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №622 від 26.09.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Абетка здорового харчування

Квасоля

Квасоля

Користь квасолі для людини ­ в збалансованому складі її речовин. У квасолі міститься багато білка (близько 22% сухих речовин), який по харчовій цінності прирівнюється до білка м’яса. Зерно квасолі багате незамінними амінокислотами, завдяки чому блюда з неї добре засвоюються. Також до її складу входить близько 2 гр. жиру і 54 гр. вуглеводів на 100 гр. зерен. Калорійність продукту складає близько 310 ккал. Залежно від виду квасолі, її зерна мають високий вміст мінеральних речовин: кальцію, магнію, фосфору, калію і мікроелементів ­ цинку, сірки, міді та інших. Завдяки високому вмісту заліза, квасоля корисна при анемії. Крім того, в квасолі багато вітамінів групи В, а також А, С і РР. Але особливо корисна квасоля тому, що містить велику кількість вітаміну Е, який є антиоксидантом і попереджає виникнення захворювань серця і судин. Вміст цього вітаміну в квасолі разом з вітамінами А і С сприяє поліпшенню зору.

Давно відома користь квасолі при хворобах нирок, оскільки вживання блюд із неї має сечогінну властивість. Також корисні ці боби при перевтомі, оскільки показано, що при нервовому виснаженні і стресах відвар із квасолі сприяє відновленню організму. Корисна квасоля при різних захворюваннях серця, печінки і шлунково­кишкових захворюваннях. Антибактеріальні властивості цієї рослини дозволяють використовувати її при різних захворюваннях ротової порожнини, окрім цього відмічено, що вживання квасоляних блюд знижує ризик утворення нальоту на зубах і зубного каменю. Також ще в давнину встановлена користь вживання квасолі при захворюваннях грудей і легенів.

Корисні не лише зерна квасолі, але і сухі стулки бобів, відвар з яких знижує вміст цук­ру в крові при захворюванні цукровим діабетом.

Квасоля, поза сумнівом, ­ корисний продукт, проте у неї є і шкідливі властивості. Не користь, а шкода квасолі в її здатності збільшувати газоутворення в кишковику. Мінімізувати цю властивість допомагає додавання м’яти в каструлю, де вариться квасоля.

Шкоду квасолі відчуємо також і при деяких захворюваннях. Вона не рекомендована людям з гастритами і виразковими захворюваннями. Погано переносяться блюда з квасолі при захворюванні підшлункової залози ­ панкреатиті, а також при холециститі. Якщо людина страждає нефритом або подагрою, то квасоля може викликати ускладнення цих захворювань. Також не варто споживати сирі зерна квасолі, оскільки вони можуть бути токсичні. І не треба перенавантажувати блюда з квасолі жирами або білками тваринного походження, це знижує їхню засвоюваність.

26.09.2013Тетяна ХВИЛЬ



Рівне-Ракурс №10 від 26.09.2013p. 
На головну сторінку