Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №623 від 03.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сесія міськради

Скандал із рівненською землею: ситуація загострюватиметься?

Скандал із рівненською землею: ситуація загострюватиметься?

Схоже, що земельна тема в громадському житті Рівного впродовж найближчого часу буде основною. Цікавитиме вона не тільки тих, хто бажає стати землевласником, і тих, хто причетний до виділення земельних ділянок, а й пересічних громадян, яким будуватися немає за що, але які вирішать, кому в найближчому майбутньому довірити в Рівному владу – себто виборців. У цьому ще раз переконує сесійне засідання Рівненської міської ради, яке відбулося наприкінці минулого тижня.

Уже з самого ранку під стінами сесійного залу народних обранців чекали кілька десятків пікетувальників, які тримали гасла “Депутате, не ховай голос!”, “Вимагаємо поіменного голосування”, “74 земельні ділянки за один день. Не вдавитесь?”

Люди протестували проти непрозорої, на їхнє переконання, процедури виділення землі рівнянам, які, як стверджували учасники акції, наближені до депутатського корпусу.

Представники громадських організацій міста також взяли участь в акції. Вони вимагали скасувати зміни до регламенту, які були запроваджені депутатами ще влітку і втаємничують процедуру голосування.

Розпочалося засідання зі скандальної ситуації. Представник однієї з громадських організацій хотів зачитати звернення з приводу незаконного, на думку активістів, захоплення адміністрацією ресторану “Ліон” землі у центральному парку Рівного. Натомість головуючий, міський голова Рівного Володимир Хомко, не надавав йому слова, посилаючись на те, що регламентною комісією напередодні сесії було ухвалено рішення ­ заяви та звернення заслуховувати на сесійних засіданнях після чотирнадцяти тридцяти. Суперечка між активістом та керівником міста закінчилася тим, що останній гнівно промовив: “Чхати я на вас хотів”. Щоправда, потім уточнив ­ що це стосувалося не громадської організації загалом, а особисто чоловіка, який намагався зачитати звернення.

Як би там не було, а висловлювання мера міста нині, вже після сесійного засідання, жваво обговорюється городянами. Одні виправдовують його й кажуть, що відповів по­чоловічому, особливо в зв’язку з наближенням виборів до міськради і мусуванням земельного питання в парку людьми, які можуть посісти місця в раді наступного скликання. Інші вважають висловлювання недостойним керівника та вбачають у вчинкові те, що нерви у мера здають.

З­поміж питань, винесених на сесію, більшість стосувалися землі. У тому числі ­ виділення скандальних ділянок, про які “Рівне­Ракурс” писав у попередніх номерах. Нагадаємо, йдеться про ділянки, до яких, начебто, причетні депутати Рівнеради на вулиці Київській та в районі Басового кута. Простіше кажучи ­ земелька там, за чутками, виділяється потрібним людям. На попередніх засіданнях, через негативну резонансність питання, вирішено було не розглядати його взагалі. Тепер же його розділили на два ­ земля на вулиці Київській та на Басовому Куті. Перше питання було прий­няте. При цьому депутати голосували в такому режимі, що імен, хто “за”, а хто “проти”, дізнатися вже не можна. Звичайно, такий підхід викликав протести опозиції, представники якої одразу заявили, що результати голосування оскаржуватимуть у прокуратурі.

Після протестів голосувати розпочали у відкритому режимі. Коли черга дійшла до землі в “Царському селі”, питання було зняте з розгляду.

“Що стосується ділянки в Басовому Куті, найскандальнішої, то я на 90 відсот­ків був впевнений, що вона не буде проголосована. Так воно й сталося. Питання знято з голосування й думаю, що найближчим часом воно знову не з’явиться”, ­ повідомив у розмові з кореспондентом “Рівне­Ракурс” міський голова Рівного Володимир Хомко.

Напруження викликав і розгляд іншого земельного питання ­ надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування та в оренду на вулиці Чорновола. Як повідомила під час засідання депутат Рівнеради Світлана Богатирчук­Кривко, земельна ділянка перебуває на території станції юних натуралістів. За інформацією депутатки, свого часу вона подала запит щодо того, яким чином використовується земля. На нього надійшла відповідь, що на ділянці розводять дикорослі трави та спостерігають за їхнім ростом.

Після цього депутати відхилили запропонований проект постанови.

У приватних розмовах народні обранці говорили, що таким чином вони унеможливили початок процесу дерибану елітної землі, на яку в обласному центрі претендували не лише місцеві впливові люди, а й київські посадовці.

Як буде в подальшому із виділенням землі в Рівному ­ не знає ніхто. Навіть найвищі посадові особи міста. Справа в тому, що, як зазначалося на сесії, не так давно змінилося законодавство, і міська рада змушена розглянути кожне земельне звернення та дати позитивні чи негативні відповіді заявнику. Коли цього не буде зроблено, то протягом місяця людина може замовляти документацію. Тож, як прогнозують чиновники, тепер сесії проводитимуться не раз на місяць, а два рази.

“Після того, як змінилося законодавство, у нас буде лавина заяв на земельні ділянки”, ­ говорить міський голова Рівного Володимир Хомко.

Обговорюватимуться пи­тання з такими ж проблемами, як і нині ­ покаже час. Однак, як передбачають фахівці, земельна тема до наступних виборів міського голови Рівного та до Рівнеради набуватиме все нової актуальності.

03.10.2013Олена ЗАГАЙСЬКАРівне-Ракурс №10 від 03.10.2013p. 
На головну сторінку