№623 від 03.10.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Рівне нерівне
“У ліс не з’їздиш, то й на печі замерзнеш” каже народна мудрість, яка дуже доречно підкреслює проблему початку опалювального сезону. І якщо мешканці сіл можуть із приходом холодів затопити грубку, то більшість городян залежні від комунальних теплових служб. Кожного року спеціалісти гідрометцентру складають прогнози стосовно початку холодів. Якраз цьогорічна осінь не балує нас теплом і видалася дощовою та прохолодною. Проте, на превеликий жаль, в такі прогнози вперто не вірять комунальні служби, в усякому випадку вони не надто поспішають з подачею тепла в оселі рівнян.
Здавалося б, чим довше триває опалювальний сезон, тим вигідніше комунальним службам це закон ринкової економіки. До того ж, на даний момент, рівненські комунальники завершили профілактичноремонтні роботи на своїх котельнях і, здається, готові до початку опалювального сезону. Ситуація, що склалася, сприяє початку опалювального сезону, бо в оселях рівнян та в соціальних закладах не надто й тепло. Навряд чи хтось із рівнян був би проти подачі тепла в оселі та приміщення трохи раніше, аніж захворіє на ОРЗ або грип. Скажімо, закордоном існують мінікотельні, і, за потреби, тепло можна підключати навіть улітку. Проте стартувати сезону подачі тепла не дає стара радянська система, коли перш за все чекають вказівки керівництва, незважаючи на потреби.
На черговій колегії міністр регіонального розвитку, будівництва і житловокомунального господарства України Геннадій Темник вирішив, що спочатку опалення з’явиться 5 жовтня в соцзакладах, а вже з 15 жовтня й в оселях усіх українців. А достроково розпочати роботу котелень комунальники можуть лише після отримання відповідного розпорядження міського голови. Міські депутати вповноважені висунути до міського голови звернення про необхідність дострокового початку опалювального сезону, але для цього необхідні вагомі причини. Однією з таких може стати масове збільшення респіраторних захворювань. А поки що ситуація з року в рік одна й та ж мерзнуть та хворіють усі верстви населення діти в школах, чиновники в кабінетах, як це не банально, хворі в лікарнях. Те, що у соцзакладах тепло з’явиться раніше ніж в житлових будинках, напевно, обумовлено тим, щоб на роботі люди не використовували електрообігрівачі, адже це зайві витрати електроенергії. А може, таким чином людей стимулюють більш охоче ходити на роботу, де можна буде погрітися?
Рівненські тепловики “довго запрягають” та, на відміну від другої частини цієї приказки, й “довго їздять”. Власне, згадайте весну, коли надворі вже було тепло, а батареї в оселях продовжували гріти повітря. Тоді чомусь ніхто не зважав на середньодобову температуру, а так само, як і восени, чекали “відмашки” керівництва.
У народі подейкують, що затягування початку опалювального сезону пов’язане з боргами користувачів, які нині складають 43 мільйони гривень. Керівництво КП Рівнетеплотранссервіс закликає рівнян погасити “старі” борги. Звісно, ніхто прямо не скаже, мовляв, погасіть борги, а ми вас “обігріємо”, але відсутність тепла в оселях частково може підштовхнути людей до погашення заборгованості. А поки що душі рівнян може хіба що зігрівати гарна новина від керівництва тепловиків, які запевняють, що тарифи на опалення та гарячу воду поки що залишаться незмінними, тому що найближчим часом урядовці переглядати вартість на подачу тепла не планують, президентські вибори не за горами. Тому рівняни можуть спати спокійно і бачити уві сні краєвиди теплих курортних країн.
03.10.2013 | Олекса ГОСТРОЗІР |
Рівне-Ракурс №10 від 03.10.2013p. На головну сторінку |