Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №623 від 03.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Як прибрати іржу

Догляд за ванною

Догляд за ванною

Ванна ­ предмет домашнього вжитку досить тривалого користування. Приблизний термін її придатності становить, принаймні, 15 років, а часто і набагато більше. Дуже неприємно, коли на ванні з’являються іржаві патьоки, які важко видалити. Але, як кажуть, немає нічого неможливого, головне, задатися метою, а результат не змусить себе чекати. Отже, чим прибрати іржу?

Щоб повернути зовні непривабливу ванну до життя, існує цілий арсенал різноманітних способів із застосуванням як сучасних очисників, так і перевірених часом домашніх рецептів із використанням підручних засобів. Розглянемо найбільш дієві з них. Перш за все, необхідно достовірно переконатися, що на ванні дійсно іржа, і доказом тому є червоно­коричневі плями. На відміну від плям білого, зеленого або синього кольору, які свідчать про наявність вапняного нальоту.

Серед безлічі традиційних, а іноді і далеко неординарних способів видалення плям, ви неодмінно знайдете підходящий саме вам, який і допоможе вирішити питання "чим прибрати іржу з ванни?".

Наприклад, використання перекису водню і оцту. Процедуру проводять в захисних гумових рукавичках. Змішують по чотири столові ложки борошна й оцту, додають вісім столових ложок перекису водню і залишають на кілька годин, після чого плями протирають за допомогою звичайної абразивної губки і промивають теплою водою.

У разі якщо плями застарілі, можна скористатися знежирювачем для шин, який продається в будь­якому автомобільному магазині, який досить ефективно видаляє плями навіть зі старих ванн.

Чим прибрати іржу ще? Можна скористатися звичайною харчовою содою, яку просто посипають на вологу ванну, після чого чистять губкою і промивають теплою водою в достатній кількості.

Хорошим, крім того, нешкідливим засобом є застосування лимона і солі. На іржаву пляму насипають сіль, заливають лимонним соком і залишають для впливу на кілька годин, а ще краще ­ на ніч. Після чого злегка протирають і споліскують водою.

Коли жоден з описаних засобів не підходить, а питання "чим прибрати іржу" не втратило своєї актуальності, має сенс розглянути ще кілька варіантів видалення плям. Можна застосувати звичайний відбілювач. Для цього ванну вистилають паперовими рушниками і вже безпосередньо на них наливають відбілювач. Даний спосіб вимагає наявності відмінною вентиляційної системи у ванній кімнаті. Через деякий час відбілювач змивають теплою водою у великій кількості і перуть його залишки за допомогою ганчірки. При мінімумі зусиль легко досягти цілком хороших результатів. Одне "але" ­ цей метод не підходить для видалення плям із порцелянових і пластикових ванн.

Прибрати іржу допоможе і такий випробуваний багатьма засіб, як щавлева або ортофосфорна кислота. До того ж, препарат це досить таки бюджетний, на відміну від засобів побутової хімії, які дуже часто добре пахнуть, але, на превеликий жаль, цим і закінчується те, що вони роблять з успіхом. Малоефективні і, разом з тим, дорогі засоби часто погано підходять для боротьби з серйозними забрудненнями. Таким чином, для очищення ванни або раковини готують розчин із 5­7% вмістом ортофосфорної кислоти. Відмінною рисою отриманого розчину є відсутність необхідності докладати надмірних зусиль. Його досить розпорошити або нанести за допомогою губки на стінки ванни і залишити на деякий час, після чого просто змити водою ­ результат буде очевидний.

03.10.2013



Рівне-Ракурс №10 від 03.10.2013p. 
На головну сторінку