№629 від 14.11.2013p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Слухання
Сьогодні, коли для пересічного українця отримання можливості відвідати країни Європи пов’язано із серйозними візовими перешкодами, можливість спрощення цього процесу, а в перспективі і повного скасування візового режиму між Україною та ЄС є надзвичайно важливою справою. Якраз з цього приводу минулого тижня у Верховній Раді і пройшли слухання на тему “Безвізовий режим між Україною та ЄС: перспективи та нові можливості для громадян України“. У заході взяла участь депутат Рівненської обласної ради від ВО “Батьківщина” Алла Черній, з якою і зустрівся кореспондент “Рівне Ракурса”.
Це досить складна проблема і очікувати, що вже завтра ми зможемо без перешкод подорожувати країнами Європейської спільноти, не варто. Однак потрібно крок за кроком спрощувати процедуру отримання віз і йти до їхньої повної відміни.
Які ж кроки Україна має зробити, щоб це сталося?
Перш за все ми повинні прийняти два закони: “Антикорупційний закон” та “Закон про заборону дискримінації”. Під час слухань ми обговорювали ці питання, і особливих застережень стосовно цих двох законів у більшості учасників не було. Справа в тому, що в першу чергу ці закони потрібні нам громадянам України, адже вони забезпечують наші права. Тому їх необхідно приймати. Інша справа, що більшість депутатів нинішнього парламенту не надто схильні до самої ідеї євроінтеграції, складовою частиною якої якраз і є право громадян на вільне пересування. Особливо негативно ставляться до цього представники Комуністичної партії. На їхню думку, відміна візового режиму призведе до масової міграції українців на Захід. При цьому повністю ігнорується факт, що і за наявності візового режиму мільйони наших співвітчизників змогли потрапити в країни ЄС. Також додам, що більша частина з них працює нелегально, причому на найменш оплачуваних роботах. Отже, від наявності віз сьогодні, перш за все, потерпають прості громадяни, які хочуть відвідати країни Європи. Заради того, щоб свобода пересування перестала бути декларацією, і потрібно відміняти візовий режим.
Алло Леонідівно, ми з вами зустрілися в той момент, коли вирішується доля договору про Євроінтеграцію. Як на Вашу думку, наскільки реальною є можливість підписання цього документа 26 листопада у Вільнюсі?
Як на мене п’ятдесят на п’ятдесят. Чому? Все дуже просто. Після нашого приєднання до європейської родини, влада буде вимушена все більше і більше рахуватися з думкою громадськості. Ускладняться процеси цькування політичних опонентів та явний грабунок держави. Представники влади стануть більш залежними від громадян. На порядку денному стоятиме реформа місцевого самоврядування, яке в нас на сьогодні загнано в глухий кут і має досить обмежені повноваження. Давайте поміркуємо, чи подобається така перспектива нинішній владі? Думаю, що ні. Звідси і всі ці маневри, які ми сьогодні спостерігаємо. Загалом ситуація справді дуже складна.
А що, як на Вашу думку, очікує Україну в разі непідписання договору?
Можна сказати однозначно ми будемо відкинуті на десятки років назад. Весь той шлях, який із великими труднощами пройшла Україна, буде в значній мірі перекреслений. Нам доведеться витратити багато часу і сил, щоб знову повернутися до нього. Ми всі маємо зрозуміти сьогодні вирішується доля України, тому повинні проявляти активність. Інакше доведеться жити в тоталітарному середовищі, в якому ми будемо лише гвинтиками у велетенській державній машині, а не вільними громадянами процвітаючої європейської держави.
14.11.2013 | Володимир КОНЄВ |
Рівне-Ракурс №10 від 14.11.2013p. На головну сторінку |